Re : Ensemble GFS0406 (De Bilt)

Bericht van: Ernest (Maassluis) , 04-12-2010 13:18 


Raar hoge pluim voor zowel korte als middelange termijn. Dit vind ik voor meetpunt Maassluis nog royaal aan de hoge kant. 😀 Klopt geen bal van.

Het is hier nu net droog en wat een sneeuw. 🙂

Vanaf zondagavond overal alweer kouder met vorst. Dinsdag en woensdag in het binnenland ijsdagen, kust tot +2. Daarna aan de kust even over met permanente lichte dooi, vlak aan zee tot +6. Binnenland tot +3 en het zuidoosten en zuiden maar even boven 0 maximaal.

Naar mijn mening is de algehele setting op de weerkaarten bijzonder kansrijk voor een zeer koud vervolg vanaf pakweg half December. Europees vast land blijft gewoon in de permanente vorst bij een dik pak sneeuw en er is een nieuwe voorraad zeer koude lucht onderweg via Scandinavie. De grote vraag is wat de Noordpoolkou, die aan de andere kant van de oceaan zuidwaarts Canada in gaat trekken, precies doet. Het zou me oprecht verbazen als dat niet binnen 2 weken voor wederom een zeer winterse setting gaat zorgen.

Ensemble GFS0406 (De Bilt)   ( 789)
Sjoerd (Leiden centrum) ( 13m) -- 04-12-2010 12:35
Mooie pluim!! Hier nog altijd sneeuw en morgen max. +1°C   ( 501)
Kimme (Bever) -- 04-12-2010 12:39
Re : Ensemble GFS0406 (De Bilt)   ( 138)
Ernest (Maassluis) -- 04-12-2010 13:18