Als er één systeem is in de meteorologie dat de weersverwachting, vooral voor de wat langere termijn, moeilijk maakt, dan is dat wel een afgesnoerde bel met koude lucht in de hogere etages van de atmosfeer: de vermaarde koudeput.
Vanaf donderdag krijgen we in Nederland met zo’n koudeput te maken. Wie de verwachtingen voor de lange termijn de afgelopen dagen een beetje heeft gevolgd, weet dat ze nu erg gevoelig zijn voor veranderingen. Dat is iets wat je vaak ziet als een koudeput zich met het weer in onze omgeving gaat bemoeien. Pas als ie er echt is, komt er mogelijk wat lijn in de verwachtingen voor de periode daarna. We moeten dus nog enkele dagen wachten.
lees verder op
http://www.weer.nl/nl/home/weer/weer-in-het-nieuws/weernieuws/ch/ae97742b14d6ef245a44b089c92ec6dc/article/koudeput_brengt_veel_onzekerheid.html
Quote selectie