Synoptische ontwikkeling:
Een hoogtelaag trekt vanaf Spitsbergen naar Engeland. Dit laag is gevuld met koude lucht. Ook aan de grond trekt een laag mee. De bijbehorende occluderende frontale zone trekt donderdag over ons land met substantiele (winterse) neerslag. In het westen is het eerst regen,overgaand in (natte) sneeuw. Landinwaarts sneeuwt het vanaf het begin.
Langs de oostgrens kan derhalve zo'n 10 cm sneeuw vallen. Dit zit al dagen consistent in de uitvoer. Als de frontale zone gepasseerd is dan krijgen we te maken met een straffe noordelijke stroming van arctische lucht met sneeuwbuien. In het weekend trekt het laag wat zuidwestwaarts waardoor de stroming even oostelijk wordt en het weerbeeld wat rustiger.
Ik moet dat nog maar zien.. Hirlam bijvoorbeeld heeft tijdens de neerslag overal positieve T en Td. Logisch ook met zo'n flinke wind vanaf de Visbak. Ook GFS heeft dit.
Quote selectie