hier de tekst die piet schrijft:
"Morgen en daarna: dik pak sneeuw !
De winter gaat ons land vanaf donderdag helemaal veroveren! We krijgen vannacht en morgenvroeg eerst nog wat regen en ook verraderlijke gladheid door lokale ijzel! Morgen krijgen we veel neerslag (gemiddeld 10-12 mm) met nog even in de ochtend wat regen (lokaal ijzel) in het westen, maar elders is dat gewoon sneeuw.
Veel sneeuw! In de loop van de middag keldert de temperatuur snel naar het vriespunt en daaronder en zodoende komt ons land onder een dik pak sneeuw te liggen.
De sneeuw zal overal in ons land een sneeuwdek genereren van 5 tot 10 cm en ik verwacht lokaal wel 15 cm sneeuw. Dat kan haast niet anders dan een chaos worden vanaf morgenmiddag en -avond: op de weg, op het spoor en ook op luchthaven Schiphol! Het wordt namelijk halverwege de middag overal in het land al 0 tot -4 graden.
En vervolgens komt ons land in de arctische lucht terecht. Als het dan tot neerslag komt, is er maar één vorm van neerslag mogelijk en dat is sneeuw. We krijgen donderdag op vrijdag sneeuwbuien, vrijdag sneeuwbuien en ook zaterdag en zondag komt er niets anders dan sneeuw. Mooi voor de winterliefhebbers. Bovendien komt het hele land onder een sneeuwdek, dus pas dat goed bij de aanstaande kerstdagen.
Vervelend is het wanneer we de weg op moeten, maar misschien zal dat wel niet mogelijk zijn op sommige momenten! Het is echt compleet winter vanaf donderdag en dat gaat in ieder geval door tot en met begin volgende week."
nu hopen dat hij gelijk heeft!
Quote selectie