Wat je wenst heeft geen invloed op het weer. Ik hou ook van extreem weer en zie liever geen schade en slachtoffers, maar of ik er nu van hou of niet, of ik het wens of niet, het weer gaat zijn gang en trekt zich niks aan van mensen. Zinloos je die vragen te stellen, want ze zijn niet ethisch geladen.
Gieren van plezier als er slachtoffers vallen is natuurlijk wel vrij ongepast, maar dat neemt niet weg dat je er toch een ontzettend gevoel van overweldiging bij kan hebben. Dingen die groter en sterker zijn dan wij dragen nu eenmaal onze fascinatie (en angst, maar dat ligt dicht bijeen), en steeds meer in onze overgecontroleerde wereld: denk maar aan de steeds extremere sporten, beklimmingen, enz. Het algemene concept van natuurliefhebberij was tijdens de Middeleeuwen ook niet evident: natuur en bossen betekenden ziekten en gevaar. Nu zijn het ontspanningsoorden.
En daarbij vallen nog steeds veel slachtoffers omdat ze niet naar de richtlijnen luisteren. Zoals Marcus al schreef dat zijn buren op het dak zaten gisteren bij stormweer. Bij elke storm worden in het nieuws wel doden en gewonden vermeld van mensen die op hun dak herstellingen uitvoerden. Tja dan moet je niet gaan janken achteraf. Hetzelfde gedoe een tijd geleden toen een Amerikaanse stormchaser door de bliksem geraakt werd. Als je gaat stormjagen moet je niet zaniken als je zelf getroffen wordt door het geweld. Blijf dan gewoon thuis.
Quote selectie