Mensen willen zich graag bijzonder voelen. Binnen groepn ontstaat vaak de neiging tot elitevorming. Kou wordt hier erg gewaardeerd. Goed. "Kijk eens, wij wonen in een heel bijzonder koud gebiedje." Het is gekscherend begonnen, sommigen zullen dat nog wel deels zo zien maar sommigen geloven werkelijk dat het daar zo veel beter ismet winterweer.
Dan zie je als het omgekeerd is en dat is meer dan eens zo, dit als heel uizonderlijk en absurd wordt beschouwd. Zo houd je een mythe instand, nlk: "In de GD is het merkbaar kouder dan elders in de winter".
Feit NL heeft een zeeklimaat, is daarbij zo plat als een dubbeltje en erg klein en kent geen klimaatverschillen. Het NO is wat kouder dan het ZW in de regel. Het Limburgse hoog land is in de regel ook wat kouder. (in de winter).
Quote selectie