Heb zo eens de tijd genomen om rustig door de kaarten en modellen te kijken. En wat ik ontdekte was dat het eigenlijk bomvol zit van de potentie en kansen in de eerste decade van januari.
Komende dagen lokaal weer kansen op een ijsdag met uitzondering op de kust. In het NO blijft het gewoon doorvriezen doordat het warmtefront niet verder komt dan De Bilt.
Dinsdagochtend brengt zelf een pakJE sneeuw(jawel, je leest het goed) voor de gehele BeNeLux bij nadering van het warmtefront waarbij het front stagneert net voor de elfstedenroute en zich daarna terug trekt richting zuidwest.
Lokaal is er zo een 4-5cm mogelijk met de lijn Limburg-Haarlem. Dooi lijkt zich hierna niet verder te zetten tot Eindhoven en De Bilt.
Ook voor Vlaanderen is er dinsdag een pakje sneeuw besteld volgens de GFS-oper. Cumulatie mogelijk van lokaal meer dan 5cm in de ochtend! Na de middag overgaand in lichte regen en kans op lokaal ijzel.
Woensdag en donderdag lijken weer simpele dooidagen te worden voor Vlaanderen en alles ten ZW van De Bilt met temparuteren tussen 1 en 3°C. Maar opnieuw wordt een dooiaanval afgeslagen vanuit het NO.
Alles hangt af in hoeverre het front zich doorboort in de Benelux, stagneert het 100KM meer naar het zuidwesten dan dooit het amper in het Zuidelijke deel van Nederland.Deze visie wordt echter ook gesteund door een handje vol leden die niet voor dooi gaan in de 15-daagse pluim voor Sittard.
Vanaf vrijdag weer een nadering van een warmtefront, deze keer uit het Noorden met mede dankzij het UK hoog en komen wij (tijdelijk) in een uitloper terecht die zich naar Zuidoostelijke richting oriënteert. De vraag die dan in mij opkomt: 200km op een termijn van 120u? Wat is dat? Juist, niets. Het is een kwestie van houdini-achtige trucjes die we wel vaker gezien hebben deze winter. millimeter werk komende dagen, maar dat wil zeggen dat de pluimen zomaar weer kouder kunnen worden voor dit weekend.
En nu de Lange termijn, grof bekeken spuit de potentie de kaarten uit. Er ligt een warmtepomp aan de oostkust van de VS en er stroomt geen kou van Canada recht de oceaan op. Het laag voedt dus het hoog da boven UK ligt en zich uitstrekt tot over Ijsland. Dit ligt pakweg op 144u en dus dik UGKB. Komende runs zijn er dus wel degelijk kansen dat er met deze geblokkeerde kaarten een nieuw Groenland-Ijsland offensief ontstaat. Het zou mij niets verbazen als het in de eerste decade van januari weer prijs is.
Tot die tijd blijft het te koud voor de tijd van het jaar en mogen we geen Tmax van 5-10°C verwachten met doorstaande ZW-wind. In andere jaren was het anders

.
Groeten,
Steven
Quote selectie