Decennialang was Hans een baken in de meteorologie, zijn weerberichten waren altijd van hoogstaande kwaliteit. Niet minder bekend zijn de diverse interessante boeken die hij schreef, waaronder over de barre winter van 1890/1891. Vrijwel ongekend is zijn toewijding aan 'het vak', bijvoorbeeld zijn reeks van regenwaarnemingen die enige jaren geleden de lengte van 60 jaar bereikte. Tot zeer recent heeft hij die reeks nog voortgezet. In
Trouw heeft Hans in Jan Visser destijds een gepaste opvolger gevonden, maar hoewel de professionele invulling aan zijn hobby stopte, heeft hij die hobby zelf nooit de rug toegekeerd.
Vele meteorologen hebben altijd met het diepste respect naar hem opgekeken, ikzelf eveneens. Hij was van dezelfde 'lichting' als Jan Pelleboer (zij waren ook goede vrienden) en deed in het geheel niet voor hem onder in ervaring en kennis. Pelleboer was de flamboyante van de twee, Hans was vaak zakelijker en meer wetenschappelijk ingesteld. Persoonlijk had ik meer affiniteit met Hans dan Jan. Maar beiden zijn grootheden en beiden hebben ons, na een ongekend rijk en dankbaar gevuld leven, nu verlaten.
Gr. BeEn
Quote selectie