Niemand kan dat voorspellen, maar er is toch een redelijk grote kans dat we het beste al gehad hebben, gezien de vooruitzichten. In de jaren '90 duurden deze WC's soms 3 maanden.
Gelukkig zal niemand ooit een maand verder kunnen kijken, enkel prognoses maken!
Grts.
Dimitri
Misschien is dat angst die bij jou naar boven komt, maar van een - zelfs goed geoliede - WC hoeft men zelfs in de eerste decade van januari helemaal niet bang te zijn. Cees noemde al een aantal winters op die pas echt begonnen in een periode die vandaag nog ver buiten de verwachtingshorizon ligt. En waar toen op dit ogenblik en tot diep in januari ook sterke WC's stonden. Januari 1986 en 1991 zijn er maar twee, maar er zijn er nog veel meer. Meest spectaculaire is misschien 1956, daar stond de Hellmanteller tot de laatste week van januari nog nagenoeg op nul en tot die tijd had de WC van tijd tot tijd sterk gelopen.
Een WC wil niets zeggen. Bovendien zie ik met de algemene drukverdelingen op het noordelijk halfrond, ook niet in de kaarten van volgende week, een indrukwekkende WC ontstaan. Vanuit bv. de GFS kaarten voor volgende week woensdag (als die al uitkomen) zijn in het verleden al wel meer snelle winters gevormd. Komend weekend kan dat al in de kaarten staan. Of de week daarop, maakt niet uit.
Quote selectie