Liggen die meetpunten wellicht in de veel dichter bevolkte laagtes, net buiten de hoogtes van de Veluwezoom? De metingen komen tenslotte van vrijwillige waarnemers, ik neem aan van de plekken waar ze zelf wonen. Dat zou de verschillen goed kunnen verklaren.
Ooit ging ik eens naar Zuid Limburg. In Schin Op Geul lag toen geen sneeuw, op het plateau een kleine 100 meter hoger was helemaal wit met een minstens 5 cm dik gesloten sneeuwdek.
Daar bij de brandtoren ben ik nooit geweest met sneeuw. Wel op de Posbank en de valleien daaronder, die met sneeuw erg mooi zijn. Ook in de buurt van Dieren kwam ik vroeger vaak, ook met sneeuw.

En nog een kleine fototip: ga de brandtoren op en fotografeer de schaduw daarvan (als de zon schijnt natuurlijk

)
Quote selectie