België wel meer neerslagkansen maar dauwpunt en temperatuur te hoog. Dat zit in Nederland veel beter, maar daar natuurlijk maar een klein neerslagsignaal. Zo gaat dat in de Benelux winters 
Allez allez allez ... wel erg kort van geheugen hé.
Nu hebben we hier met zijn allen vorige winter de meest sneeuwrijke winter gehad sinds de meesten hier zijn beginnen meten of geïnteresseerd zijn in het weer + nog eens een absolute recorddecember in de huidige winter wat sneeuwval betreft en dit zowel qua hoeveelheid als qua duur van het sneeuwdek.
De sneeuwcijfers zijn hier alvast hallucant voor wat W10 én W11 betreft:
Winter 2010: hier 36 (zes-en-der-tig !!!!) sneeuwdekdagen, dat is een absoluut record sinds de winter van 1963. Kun je nagaan.
Winter 2011: teller staat al op 34 sneeuwdekdagen en dat getal werd al op donderdag 6 januari gehaald. Voor mij zijn dat onvoorstelbare cijfers hoor, zeker als je bekijkt dat hier telkens ook dikke pakken hebben gelegen/zijn gevallen, tot 30 cm op kerstavond toe.
Quote selectie