Herinnering: 7 mei Vijfde Achterhoekse weerdag!

Bericht van: Frank (Doetinchem) , 03-05-2011 10:01 

Sinds enkele jaren wordt er door weerstation Lichtenberg in Silvolde of door Meteo Consult in Wageningen een open dag georganiseerd. In mei 2010 bezochten veel waarnemers, weerfotografen en weeramateurs de weerkamer en studio’s van Meteo Consult, maar dit jaar is iedereen welkom bij het Achterhoekse weerstation Lichtenberg in Silvolde.

De opening van deze weerdag wordt gedaan door Wethouder van Balveren van de gemeente Oude IJsselstreek. Om 9 uur beginnen alle activiteiten aan de Lichtenberg nummer 6 in Silvolde en om 4 uur ’s middags komt er een einde aan het hele programma. Tijdens deze Achterhoekse weerdag zijn er presentaties en stands van mensen die iets met het weer te maken hebben. Hieronder zetten wij uiteen wat u precies kunt verwachten.

Diverse presentaties
Drie meteorologen van Meteo Consult (Reinout van den Born, Grieta Spannenburg en Jarco van den Brink) zullen op zaterdag 7 mei aanwezig zijn. Verspreid over de dag geven deze meteorologen ook een aantal presentaties over verwachtingen voor de scheepvaart en gladheidbestrijding. Tot slot kan iedereen kijken naar een echte weerbriefing. Dit houdt in dat bezoekers kunnen kijken hoe de mediameteorologen worden geïnstrueerd over het actuele weer voor het weekend.
Karin Broekhuijsen bekend van het fraaie boek, buitengewoon betoverend weer in beeld en van de vele foto's die getoond worden tijdens de weerpraatjes bij diverse TV zenders. Zij doet ook een presentaie en laat de mooiste plaatjes zien die het afgelopen jaar voor haar lens kwamen.
Het Waterschap Rijn en IJssel doet een presentatie over de wateroverlast 2010 eind augustus. De gevolgen van de hoosbuien en wat doen we daarmee in de toekomst.

Stands
In de stand van Meteo Consult kunt u met hen praten over het weer of het werk als meteoroloog. Daarnaast worden diverse boeken, die door medewerkers van Meteo Consult geschreven zijn, verkocht. Hierbij kunt u bijvoorbeeld denken aan de boeken ‘Winters van toen’ en ‘Klimaat in beweging’. Ook zal hier het boek te koop zijn van Karin Broekhuijsen; Buiten gewoon betoverend weer in beeld.
Ook de ‘Vereniging voor Weerkunde en Klimatologie’ geeft uitleg over hun 900 leden tellende verenigde. Zij tonen verschillende weerinstrumenten van vroeger en nu.
De weerspecialist is ook van de partij en steld 3 prijzen ter beschikking door middel van een prijsvraag of verloting. Dick van de Wijngaard laat een uitgebreide collectie weerstations zien waarvan er enkele werkend zijn. Er is deze dag dus de mogelijkheid om een weerstation te kopen met alle info er bij.
Het Waterschap Rijn en IJssel heeft een stand met algemene onformatie over het schap
Tot slot
Tot slot demonstreert een aantal weeramateurs zelfgemaakte weersinstrumenten en ook zijn er enkele kraampjes met verschillende streekproducten uit de Achterhoek.

Op de weerdag zijn een hapje en een drankje verkrijgbaar. Daarnaast kunnen het weerveld en de weerkamer van weerstation Lichtenberg bezocht worden. De lokale radiozender ‘Optimaal FM 94,7’ verzorgt een uitzendingen vanaf locatie tussen 9 en 12 uur.

http://www.meteogelderland.nl/nieuws/zaterdag-7-mei-achterhoekse-weerdag.html
http://www.bouwcommunicatie.nl/bouw-weer/

Herinnering: 7 mei Vijfde Achterhoekse weerdag!   ( 616)
Frank (Doetinchem) ( 14m) -- 03-05-2011 10:01
Re : Herinnering: 7 mei Vijfde Achterhoekse weerdag!   ( 209)
Roelf-Jan (Lemmer) -- 03-05-2011 10:14
Wat heeft dat met de Achterhoekse weerdag te maken?   ( 28)
Jordi (Utrecht/Ruurlosebroek) -- 03-05-2011 19:20
Gaat niet lukken helaas, te druk hier en   ( 165)
Sytse(Terschelling) -- 03-05-2011 10:44
  Zou graag komen, maar helaas te ver weg... 🙁  
Aileen (Nowy Targ - 666m) -- 03-05-2011 11:28
  Silvolde ligt dichtbij Duitse grens hoor! 😀  
Frank (Doetinchem) ( 14m) -- 03-05-2011 11:41
Toch te ver... Als het nou Dinxperlo was geweest... 😉   ( 139)
Aileen (Nowy Targ - 666m) -- 03-05-2011 11:54
  Ik ben erbij, woon ook lekker in de buurt dus:D  
Jordi (Utrecht/Ruurlosebroek) -- 03-05-2011 19:18