Waarom: omdat ondanks de uitgesproken lage grondwaterstand de bodem heel vochtig is nog steeds.
Daar kwam ik achter toen ik bij wat speurwerk uitgesproken vochtminnaars nog zag verjongen ook...Hoe was dat mogelijk? Sitkaspar, fijnspar en zelfs uitbundig: de zilverspar. De nieuwe groei bij 1-3 jarige planten was ook prima: diepgroen en Sitkaspar groeit erg snel. Enige probleem, met name bij die zilversparren zijn die lopende snoeischaren (herten) die deze boompjes kortwieken.
Een bijzondere vondst is wel de driehoeksvaren die in Nederland zeldzaam is en slechts in Zuid Limburg en de Noordoostpolder gevonden wordt. Deze houdt van kalk in de bodem en veel vocht...dus die staat er prima. Hij viel me pas nadat ik mijn foto's bekeek op.
Maar goed: ik schoof met mijn voet de blaadjes opzij en voelde aan de grond: deze was dus zeer vochtig. Geen spoortje droogte te bekennen. En dus wordt de vroege warmte optimaal gebruikt voor hergroei. De varen is ook ee indicatie voor vrij goede voesdelrijkdom wat de weerstand tegen eventuele drogte van de genoemde bomen nog verhoogt.
Quote selectie