Ik kwam dit tegen op RTL (zie link onderaan)
Gisteren zag ik hier ook al een topic over, zouden we vanavond wat kunnen zien?
ZONNEVLAM OP WEG NAAR AARDE
Na een enorme uitbarsting van de zon is een flinke zonnevlam op weg naar de aarde. De NASA verwacht dat dat tot het nodige poollicht leidt.
Foto
Middelgroot
De NASA spreekt van een middelgrote zonnevlam, die verder weinig gevolgen zal hebben. De zonnedeeltjes bereiken de aarde de komende uren. In theorie kan een zonnevlam de telecomsystemen op aarde verstoren, maar de NASA geeft daar geen waarschuwing voor.
Spectaculair
De uitbarsting van de zonnestorm was spectaculair. De uitgestoten massa verspreidde zich over een flink deel van de zon, blijkt uit opnames die de NASA heeft vrijgegeven.
Cyclus
De zon is de laatste maanden behoorlijk actief. Daarmee lijkt de top van de elfjarige cyclus te zijn bereikt. De vorige waren in 2000 en 1989.
Quote selectie