Hallo allemaal,
Ik waag me maar weer eens aan een verwachting voor gevaarlijk weer. Ik denk dat er een redelijke kans is dat we een paar meldingen van tornado's gaan krijgen vandaag, voornamelijk uit Duitsland.
De radars in België laten zien dat de winden op 1 à 2 km hoogte toch wel wat sterker zijn dan GFS bijvoorbeeld in de verwachting heeft.
http://www.metoffice.gov.uk/science/specialist/cwinde/wradar/data/ZAVWR.gif
Bovendien is de wind aan de grond niet zo ver geruimd boven delen van NW Duitsland als dat model aangeeft.
http://www.estofex.org/sfcmaps/map_plot.php?lat0=51&lon0=10&scale=80&dtg=2011061608
Sterke forcering voor opwaartse bewegingen en dus afkoeling op middelbaar-niveau en dus destabilisatie trekt vanmiddag NW Duitsland binnen vanuit de zuidelijke Benelux.
Daarvooruit blijft de wind aan de grond waarschijnlijk toch eerder zuidelijk, waaardoor de windschering in de onderste kilometer aanzienlijk zal zijn > 10 m/s.
Ik denk dat er een paar buienlijnen over het gebied gaan trekken waarbij tornado's goed mogelijk zijn. Gezien de algehele situatie verwacht ik geen extreme Hautmont-achtige tornado's. Het bijgevoegde plaatje laat mijn inschattng zien.
Groet,
Pieter
Quote selectie