Lijkt erop dat het laagje weer iets westelijker is komen te liggen, zie dat alleen nog niet terug bij GFS.
Code geel voor regen zou voor het eerst dit jaar zijn, en wordt slechts een enkele keer afgegeven.(had naar mijn mening al vaker gekund in sommige perioden, denk aan Herwijnen e.o etc)
MODELBEOORDELING:
Grootschalig is de model uitvoer consistent met de voorgaande run. Wat de positie van het laag betreft, is deze in de laatste run iets westelijker geprojecteerd en vanavond boven Zuid-Limburg. Ook het neerslag gebied wordt wat westelijker geprojecteerd, met vrij grote hoeveelheden neerslag, 50 tot 80 mm in 48 uur (eigenlijk 30 uur). Aandachtspunt is het criterium voor code geel, 30 mm/uur en/of 75 mm/24 uur.
NEERSLAG:
Vanaf de tweede helft van de middag veel neerslag (zie ook " modelbeoordeling" ) De neerslag heeft een buiig karakter en er kan plaatselijk veel verschil in de hoeveelheid voorkomen. De buien worden extra getriggerd in een linker uitgangs zone van een aanwezige Jet. Verder kan er bij de buien ook onweer voorkomen. Indecs en Kouw zijn deze laatste run iets gematigder dan voorgaande run, maar het blijft ook een aandachtspunt.
Quote selectie