Vandaag kans op enkele buien die vergezeld kunnen van onweer en veel water door de lage treksnelheid. Door het geringe aandeel wind voelt het wat drukkend aan buiten de deur, zeker als de zon weet door te breken. Morgen lijkt grotendeels droog te gaan verlopen, de zon schijnt maar lokaal kan een bui ontstaan.
Tegelijkerijd nadert een depressie vanuit centraal Europa. Deze is voornemens om naar de Benelux te koersen. Het weerbeeld zal vanaf zaterdag dan weer verslechteren. De wind trekt aan en vanuit het noorden nemen de neerslagkansen toe. Afhankelijk van de exacte koers en uitdieping kan er weer veel neerslag vallen. De temperaturen dalen tot onzomerse waarden.
Na het weekend lost de depressie grotendeels op, maar zorgt wel voor naweeën in de vorm van een koudeput die boven Europa aanwezig blijft. Eveneens komt hogedruk dichterbij vanaf de Azoren wat de koudeput moet gaan onderdrukken. Na het weekend lijkt stabilisering en opwarming aannemelijk, al blijft de kans op enkele buien aanwezig als gevolg van de ronddolende koudeput.
Quote selectie