MODELBEOORDELING:
Actualiteit is veel te rustig met het neerslag-signaal, EC12 lijkt iets beter. Timing van de vore is wel weer wat sneller, iets sneller nog dan ECMWF. Het ligt verder naar het oosten en zakt wel heel snel in, dat lijkt niet helemaal realistisch, activiteit gaat wat langer door. Het thermische laagje diept nu weer wat verder uit en aan de flank overdag toch weer een 6, mogelijk 7 Bft. Ivens komt met momenteel met 40-45, plaatselijk 50 kn. In het algemeen wordt 35-40,
lokaal 40-45 waargenomen, uitschieter Vlissingen kortdurend 55 kn.
Aandachtspunten.
WIND:
Hirlamwinden worden aangehouden, behalve zondagochtend qua sterkte boven de Noordzee bij het uitdiepende thermische laag. Wat betreft de windstoten lijkt zondag overdag de kans op zware windstoten relatief klein. Nu lijkt het voor de vore uit niet meer zo warm te worden en dat heeft uiteraard gevolgen voor de sterkte van de convectie. Alles duidt er dus nog steeds op dat het wel mee kan vallen met windstoten, maar er is dus nog steeds enige onzekerheid. Voorlopig uitgegaan van uitschieters in het oosten van 30-35 kn. De komende uren nog windstoten mogelijk tot 40-45 kn.
BEWOLKING:
Vannacht en morgen overdag enkele Cb's, toppen tot FL300-350. In langdurige neerslag en in de vore ook kans op vorming van St. Na passage van de vore CU/SC en op net koufront weer kans op(verscholen) Cb's. Maandag voornamelijk convectief. KOUW vannacht vooral hoge kansen voor het westen en zuiden, realistisch, naar het NNO opschuivend. Voor de middag zijn de kansen, tussen 0915 klein geworden. Heeft natuurlijk allemaal te maken met het snel oostwaarts trekken van de vore, is nog een aandachtspunt.
NEERSLAG:
Zie opmerking bij beoordeling. Vannacht vooral in het westen en midden stevige onweersbuien met lokaal veel neerslag in korte tijd (westflank thetaw-rug) Het signaal overdag is relatief rustig in diverse uitvoer. Op het koufront toch nog wel enige convectieve neerslag mogelijk. HIRLAM is het meest actief.
Quote selectie