We hadden exact hetzelfde lijntje, Utrecht zat zelfs nog iets meer in donkerrode pitten dan Oudewater. Ik had totaal 26.5mm uit het hele front, waarvan ongeveer 12mm uit het lijntje. Jij had uit het lijntje ongeveer 2x zoveel, terwijl er overal in de regio uit het lijntje ongeveer 6-14mm viel (conform radarbeelden). Is jouw regenmeter wel goed gekalibreerd, en meet je daarnaast ook ter controle met een groene regenmeter?
Een electronische regenmeter met lepeltjes zou daar voor kunnen zorgen. Een verklaring is dat door de grote hoeveelheid regen het lepeltje bij het legen terugslaat, waardoor je een dubbele hoeveelheid registreert. In plaats van 0,2 mm per "omslag" meet je dan 0,4 mm omdat het lepeltje weer terugslaat.
Wat bij een grote hoeveelheid regen ook nog wel eens gebeurt is dat je electronisch juist minder registreert, omdat de lepeltjes de grote hoeveelheid niet aankunnen en daarom minder vaak omkiepen.
Quote selectie