Vannacht in het Waddengebied nog een stormachtige wind. Droog en enkele opklaringen bij 11 tot 13 graden als minimumtemperatuur. De restanten van de oude tropische storm “Katia” zijn verantwoordelijk voor het ruige weer. De luchtdruk in de kern is inmiddels gedaald naar 964 hPa
Morgen wordt er iets drogere lucht aangevoerd. Hoewel wolken behoorlijk bepalend zijn zal de zon af en toe doorbreken. Het blijft droog of het moet een buitje voor het noorden zijn ergens in de middag. In de avond in de kustgebieden en het noorden kans op een bui. Het wordt rond 18 graden. De wind is matig, in het noorden en westen vrij krachtig, 3- tot 5 Bft. Langs de noord- en westkust hard, kracht 7.
Ook woensdag is er af en toe zon en is het meestentijds droog. Vooral in het noorden nog kans op een buitje. Daar ook de meeste wolken. Het kwik levert weer een graadje in: het wordt rond 17 graden. Nog altijd een stevige wind uit het westen tot zuidwesten, bij zee kracht 6 tot 7.
Tussen depressies ten westen van de Britse Eilanden en Scandinavië vormt zich een hogedrukgebied. Donderdag ligt de kern ervan in de buurt van het Kanaal. De wind neemt af, maar de aangevoerde lucht is nog altijd vrij vochtig. De zon breekt weliswaar af en toe door, maar al teveel hoeven we daar nog niet van te verwachten. Plaatselijk valt nog een bui. Het wordt 17 of 18 graden.
Vrijdag wordt een heel aardige dag met zonnige perioden en droog weer. Het hogedrukgebied ligt dan boven Ierland tot over het noorden van Duitsland. De wind draait naar het oosten en trekt weer iets aan. Het wordt rond 18 of 19 graden.
In het weekend komt dit fraaie weer onder druk. Op de weerkaart zien we dat het hogedrukgebied vanaf Duitsland naar Scandinavië trekt. Een kleine depressie die deze hele week al op de Oceaan tolt zet koers richting ons land. Het is interessant te bezien welke koers dit lagedrukgebied gaat volgen. Volgens het ECMWF zal dit gaan via de Noordzee naar Scandinavië met als gevolg een snelle terugkeer van de straffe westelijke stroming waar we ook nu mee te maken hebben. Er zijn ook andere prognoses die rekening houden met een veel zuidelijkere koers. Vooralsnog neig ik meer naar die variant.
Een snelle terugkeer van de westelijke stroming in- of na het weekend is dan ook nog geen uitgemaakte zaak. Het is algemeen bekend dat restanten van oude tropische orkanen de lange termijn berekeningen extra moeilijk maken.
Het is reëel te veronderstellen dat de kans op een bui in het weekend toeneemt maar dat het tevens vrij zacht zal zijn met kwikstanden in de buurt van de 20 graden.
Quote selectie