We hebben te maken met een nazomer van de zuiverste soort. Vanmiddag is het warm en zonnig met temperaturen die oplopen naar ongeveer 25 graden. Op veel plaatsen kan weer een zomerse dag worden bijgeschreven. Er is weinig wind uit zuidoostelijke richting. Na een mooie heldere avond koelt het vannacht af tot omstreeks 9 graden. Plaatselijk vormt zich een (grond) mistbank.
Het zal morgen druk worden aan de stranden. Niet zo verwonderlijk. Hoeveel stranddagen hebben we nu gehad de afgelopen zomer? Die waren op één hand te tellen.
Maar morgen kan het dus!
De zon schijnt voluit in heel het land, ook langs de kust en het wordt warm met maximumtemperaturen van 24 tot 26 graden. Op de Wadden komt het kwik 2 of 3 graden lager uit. Wie zal er om malen? Wel kan er in een smalle kuststrook ’s middags een windje van zee opsteken en voor een lichte temperatuursdaling zorgen. Boven land waait een zwakke tot hooguit matige wind uit het zuidoosten.
Zondag krijgt dit fraaie en zeer warme najaarsweer een vervolg. Ook dan is er een absolute hoofdrol weggelegd voor de zon en wordt het 24 of 25 graden. Doordat de wind naar het zuidwesten draait zal het kwik langs de stranden enkele graden achterblijven. Voor de watersport zal het behelpen zijn. Met 3 bft houdt het wel op.
Dan het vervolg na het weekend. De afgelopen dagen werd duidelijk dat de herfst haar eerste serieuze poging zou gaan doen ons land binnen te vallen. Welnu, het hogedrukgebied lijkt te besluiten tot een stevig tegenoffensief.
Daardoor krijgen we ook maandag nog een dag met flink wat zon en droog weer. Wel kunnen enkele schampschoten van storingen ons bereiken in de vorm van een paar wolken. Met 22 of 23 graden als maximumtemperatuur kunnen we nog steeds spreken van warm najaarsweer.
Boven het zuiden en midden van Europa blijft de luchtdruk ook op dinsdag en woensdag hoog. Leek gisteren de weg nog vrij voor een koele westelijke of noordwestelijke stroming, deze ontwikkeling is vandaag aan veel twijfel onderhevig. Sterker nog, een doorbraak naar een herfstachtig weertype lijkt voorlopig te zijn afgewend. Met dank aan het ‘Eurohoog’. Hoewel de kans op een enkele bui op dinsdag en woensdag iets toeneemt zal het ook dan op de meeste plaatsen droog blijven. Daarbij is er geregeld ruimte voor de zon en liggen de temperaturen rond 20 graden.
Of het herfstweer nu definitief van de baan is, zal de komende dagen moeten gaan blijken. Sommige modellen voorzien nog altijd een overgang naar herfstweer later volgende week. Maar misschien zorgt dit hogedrukgebied wel voor nieuwe na-zomerse verrassingen. Ik sluit het niet uit.
Meerdaagse tabel:
Quote selectie