Hallo Hans,
Wat betreft de rotsgletsjers had ik een foutje gemaakt, ik bedoelde bij Thorong La. Inmiddels gecorrigeerd.
Merci.
Jouw gletsjeravontuur zal ergens op het Google Earth plaatje zijn geweest.
Op deze plaat/foto staat het gletjesmeer die ik bezocht heb er heel duidelijk op, precies beneden Upper Manang zelfs.
Een hele klim vanaf Manang zelf overigens.
In 1996 lag de gletsjer waaronder we geweest zijn tot dicht bij het meer, nu zitten er honderden meters tussen.
:(
Shokerend gewoon dit na 15 jaar zo terug te zien zeker als het een (zeer) recente foto is. De gletsjer ligt deels in de schaduw op deze foto daardoor lijkt 't wellicht nog dramaischer. Bedankt voor die foto!
Ook als je het niet bezoekt als gecompliceerde route van Manang naar de Kali Gandaki zou ik een bezoek aan het Tilicho meer zeker overwegen, mijn indruk van allerlei foto's is dat het er bijzonder mooi is.
Inderdaad, de foto's zijn erg mooi.
Google Earth laat een duidelijk pad naar de westkant van het meer zien en ook dat je op veilige manier dicht bij spectaculaire gletjers kan komen, met zeer steile ijsvallen. (Dus niet al te dichtbij komen

.
Jammer dat er geen bootjes varen, voor zover ik weet, dan kon je tenminste eenvoudig naar de andere kant van het meer. Daar moet toch een markt voor zijn met al de trekkers en de overgang word dan een stuk eenvoudiger en is bovendien een stuk lager dan die over Thorong La. Wel "even" die boot bij het meer zien te krijgen, maar dragers zijn er in Nepal genoeg.
:D Jij bent een leuke.:D
We zitten daar op 5000+ meter, meneer.:)
Om via Telicho te gaan heb je tenten nodig want vanaf Manang heb je alleen vlakbij Khangsar nog.
De Thorung La is inderdaad ruim 300m hoger, doch daar heb je de laatste overnachtingsplaats Thorung Phedi op 4450m met bedden restaurant en toiletten voor alle trekkers. Dat maakt de trekking veel eenvoudiger/aantrekkelijker/goedkoper via de Thorung La-pas. Tilicho ligt lager doch is een route voor georganiseerde groepen met tenten. Ook de route naar beneden blijkt veel stijler te zijn en mider belopen werd ons verteld. Ik was niet georganiseerd dus Tilicho lag niet in mijn mogelijkheden.
Overigens heb je in oost Nepal een route met meerdere mooie hooggelegen bergmeren die wel toegankelijk is zonder met tenten te hoeven slepen. De naam ben ik even kwijt.
dus bootje op Tilicho is niet zo heel realistisch.:)Wat betreft Pakistan, dat zal ik binnenkort eens bekijken in Google Earth als ik lekker de tijd heb.
Jammer dat je niet op de Weerwoorddag kon zijn.
Volgende keer!
Groeten van Theo
Quote selectie