De waarnemingen waren tussen de twee lichtblauwe strepen (tijden onder zijn UT, dus -2 uur ten opzichte van onze tijd).
Tussen 20.30 en 21.00 UT gaat de dichtheid van 1 naar 20 (protonen per kubieke centimeter). Rond 21 UT krijgt het magneetveld ook weer een sterk zuidelijke component.
Een half uur later beginnen de waarnemingen. De ACE satelliet die deze gegevens waarneemt zit in het eerste Lagrange punt, op 1 miljoen kilometer van de aarde. De zonnewindsnelheid was 500 km/s:
1.000.000 / 500 = 2000 seconden = 33 minuten.
De waarnemingen houden op nadat de dichtheid onder de tien gaat, pas later krijgt het veld een noordelijke component (Bz > 0).
De snelheid daalt ook langzaam. Wat nog wel positief is, is de totale magneetveld sterkte (Bt) die nog niet echt terug loopt.
Daniel
Quote selectie