Vandaag exact 31 jaar geleden. Ik woonde toen nog in Rhoon, zuidwest van Rotterdam. Tn -5.1 Tx -0.6 met een matige tot vrij krachtige ONO wind, met een mix van zon en gebroken cumulus fractusbewolking. 3 dagen later volgde de dooiaanval met vooraf 6 a 7 cm sneeuw 
Ik heb daar niet zo'n sterke herinnering aan.
Wel was het in De Bilt de vroegste ijsdag ooit, sinds 1939.
De periode 2 t/m 6 november leverde in De Bilt 9 Hellmannpunten op.
Niet genoeg om tot de vorstperioden te worden gerekend. wel twee maal matige vorst.
Al met al opvallende kou voor begin november.
Sterke herinneringen heb ik aan november 1965.
In de periode 13 t/m 23 november kwamen 20 punten voor het Hellmanngetal binnen. Echt schaatsijs zat er niet in. Daarvoor was de kou net niet fel genoeg.
Ik herinner me aan het eind van die periode een mooi pak sneeuw uit sneeuwbuien van de Noordzee in de nacht van 22 op 23 november. Ter afsluiting viel in de avond van de 23-ste een flink pak sneeuw. Veroorzaker was een snel uitdiepende depressie uit het noordwesten. daarachter zat helaas de dooi.
Groet,
Cees
Quote selectie