Weer een roerige week voor de boeg, maar ook weer hoop...

Bericht van: Ronald de Wildt (Spijkenisse) , 09-12-2011 20:51 

Onder invloed van lagedruk dat zich boven het zuiden van Scandinavie bevindt, hebben we ook vandaag weer te maken gehad met aanvoer van onstabiele luchtsoorten. Daarom weer frequent buien, vooral in het noorden, en ook actueel nog veel buien boven het land, met name het westen het noorden.

In de loop van de avond en nacht alleen in de kustgebieden nog buien, en morgen alleen in het noorden nog een buienkans. Verder ook opklaringen en minimaal 0-5 C, morgen waarden rond de 7 C.

Eerste kaart laat zien dat zondag profiteert van een hogedrukgebied dat zich dat ten zuidoosten bevindt. Dan een meest droge dag, met na op uitgebreide schaal lichte vorst in de ochtend, overdag waarden rond de 4/5 C.

Maandag hebben we al weer te maken met een frontensysteem, overdag dan regen uit passage van een warmtefront, en temperaturen oplopend na een nog relatief koude start, met temp in het binnenland rond het vriespunt, naar een graad of 7.

Tweede kaart laat zien dat de dynamiek dan weer ten volle terug is, onder invloed van zeer diepe lagedruk opnieuw in het zeegebied tussen Schotland en Ijsland is aangekomen. Deze dag daarom opnieuw kans op stormweer en frontale regen, waarbij de temp tijdelijk in martiem subtropische luchtsoorten oplopen naar een graad of 10.

Woensdag en donderdag nog steeds invloed van dit weersysteem, met aan de achterzijde meer maritiem polaire aanvoer en temp rond de normale 6 C.

Derde kaart laat een verdere turbulente fase rond eind volgende week zien, als nieuwe lagedruk met een wat meer zuidelijke koers over ons gebied zal trekken. Dan waarschijnlijk hernieuwde stormkansen, en flinke hoeveelheden regen.

Achter dit lagedrukgebied zien we ten westen drukstijgingen. Die af en toe best wel indrukwekkend ogen, met flinke WA. Aan de oostflank stroomt dan gevoelig kouderelucht zuidwaarts, zie 4e kaart.
Of het de aanvang is van een periode met duidelijk andere drukverhoudingen is natuurlijk gezien de termijn nog zeer de vraag, maar een fase met winterse buien en te lage temperaturen voor de tijd van het jaar lijkt te verwachten.

Mvg, Ronald.








voor mij is de grote vraag wat moeder Aarde met AGW gaat doen, komt er een correctie?

Weer een roerige week voor de boeg, maar ook weer hoop...   ( 645)
Ronald de Wildt (Spijkenisse) -- 09-12-2011 20:51
Windsnelheden op geringe hoogte   ( 275)
tobias (de Bilt) -- 09-12-2011 21:40
Re : Weer een roerige week voor de boeg, maar ook weer hoop...   ( 187)
Opsurfer (Wilhelminaoord-Dr) -- 09-12-2011 21:52
Ik heb toch liever dit weer dan die troosteloze   ( 64)
Harry (Echtenerbrug) -- 09-12-2011 23:29