Bron : http://www.wintersporters.nl
Er is vandaag louter goed nieuws te melden. Als een zwaard van Damocles hing er een partij regen boven onze hoofden die het sneeuwfeest deze week dreigde te gaan verstoren. Het hing erom maar die regen is nu grotendeels van de kaart verdwenen. Het mooiste is nog dat er vanaf morgen in plaats van regen twee dagen met sneeuw over blijven!
Ontzettende mazzel
Het kon eigenlijk nauwelijks beter lopen. De modellen oogden twee dagen lang behoorlijk pessimistisch met sneeuw overgaand in heel veel regen in vooral Zwitserland en Oostenrijk. De aangekondigde sneeuw blijft maar de regen blijft merendeels achterwege door een snel opbouwend hogedrukgebied. Dit verpietert het warmtefront waardoor donderdag de zon gewoon weer tevoorschijn komt. Vantevoren valt er in de hele Noordalpen 10-40 centimeter, misschien nog meer.
Bovendien heeft na Frankrijk en Zwitserland nu ook Oostenrijk zijn sneeuw te pakken tot in de dalen. Op onze Sneeuwhoogte+ app zie ik louter positieve berichten van de mensen ter plaatse, zelfs vanuit Gerlos waar drie dagen geleden nog noodkreten vandaan kwamen vanwege de weinige sneeuw. Het is weliswaar niet de dump geworden waarop we allemaal hoopten (met uitzondering van natuurlijk de Arlberg) maar we kunnen op de webcams zien hoeveel verschil verse sneeuw maakt, in combinatie met lage temperaturen, een zonnetje en flink spuitende sneeuwkanonnen.
Oostenrijk
Vandaag koud maar mooi weer met slechts een enkele sneeuwbui, heerlijk winterse omstandigheden!
Morgen vanuit het noorden nieuwe sneeuwval die ook nog een deel van woensdag aanhoudt.
10-30 centimeter kan er nogmaals bijvallen, sneeuw tot in de dalen.
Vanaf donderdag wat zachter maar weinig neerslag meer, tot regen van betekenis komt het waarschijnlijk niet.
Zaterdag vanuit het noorden weer afkoeling met mogelijk sneeuw.
Quote selectie