CLINGE-
Gisterenavond hadden we het over de stratosfeer die aan het opwarmen is. De westcirculatie blijft voorlopig nog wel even inzitten,maar later lijkt de WC-stroming zich te gaan meanderen. De vraag is waar de nieuwe hogedrukgebieden zich gaat vastnestelen. Afgelopen november lagen de hogedrukgebieden boven Centraal Europa,en bij ons bijzondere zeer droge zachte maand opleverde,toen de stratosfeer behoorlijk ging afkoelen,steeg de NAO-index en dat hebben wij nu flink gemerkt dat we in een langdradige westelijke stroming terecht erin kwamen met veel regen als gevolg.
Nu daalt de NAO-index sterk, en de stratosfeer behoorlijk opwarmt,kan dit mogelijk een einde betekenen aan de westelijke stroming,maar nu nog even afwachten waar de sleutel omgedraaid wordt. Volgens sommige modellen krijgen we vlak na kerst een hoog boven Centraal Europa,dit zou bij ons een kil inversieweer gaan opleveren,maar morgen misschien de modellen een hoog boven Noord Europa kiest. Als dit gebeurt,dan zouden we eindelijk echt de winter gaan induiken,maar dan moet de opwarming in de stratosfeer wel doorzetten en de NAO-index een forse daling kan inzetten.
Actuele weersituatie
Momenteel verplaatst er een zwak gebiedje met lichte neerslag naar het oosten. Er is tussen 17:00- 19:30 uur bij ons natte sneeuw gemeld,van het westen uit warmt de lucht wat op en het neerslaggebied ook verpietert. Op meer plaatsen zal de lichte neerslag geleidelijk in lichte motregen overgaan. Pas op voor plaatselijke gladheid. In de nacht schuift er een regengebied het land binnen. Van het westen uit valt er dan af en toe regen,in het oosten van het land en in de Belgische ardennen eerst wat natte sneeuw.
De temperatuur loopt in de nacht iets op naar 6 in het uiterste westen en 3 in het oosten.
Woensdag valt er wat regen,ook zijn er opklaringen.De temperatuur ligt overdag tussen de 5 en de 7 graden.De wind waait matig tot krachtig uit het noordwesten tot het westen. In de nacht eerst zuidwestelijk. Donderdag en vrijdag mogelijk meer kans op regen en zachter weer, in het weekeinde wordt het mogelijk wat frisser. De wind wordt wel wat sterker. Richting kerst zal het groen zijn,maar de wind en de temperatuursverwachtingen zijn niet echt betrouwbaar geacht. Ik ben dus voorzichtig.
Mv.g, Johny.
Bron: Meteo Clinge (c)2011
Quote selectie