Klopt, het is kerstvakantie + vrijdag/weekend.
Dat betekend: veel polen + veel tsjechen + veel nederlanders op de piste.
Ik heb dan een hekel aan om daar te snowboarden/skien en ga op die dagen vaak ook gewoon wandelen als ik er in de kerst ben.
Volgende week is het geen kerstvakantie en moeten de meeste tjechen + polen ook weer zaterdags werken om rond te komen en NL heeft geen vakantie dus die zijn er nauwelijks, dus vele malen rustiger op de piste.
Bovendien is dat een flessenhals daar op de camera. Daar komt de Cabinelift aan en ook een sleeplift. Piste is daar over 100 meter slechts 10 meter breed. Daarna splitst de piste zich in 3en.
Omdat het in een beschermd natuurgebied ligt, mogen ze op de top de piste niet uitbreiden, verder naar beneden hebben ze 5 jaar geleden vergunning gekregen om dat wel te doen.
Als je overigens oostenrijk/frankrijk als referentie hebt: niet mee vergelijken. Tsjechie meestal slechts 5km piste per skigebied tov 100en in oostenrijk/frankrijk. Je gaat er niet naar toe om de eindeloze skipistes en/of uitgaansmogelijkheden.
Quote selectie