CLINGE-
Na twee maanden met zeer zacht weer met begin Januari een flinke storm,komen de AO-modellen aan met een mogelijke zware winterveeg voor de maand Februari. Dit is niet de eerste keer dat dit gebeurt. In 1991 na een zeer slechte januari volgde een koude februarimaand met een pak laag sneeuw en werdt het toch nog winter. Uit diverse prognose's uit de stratosfeergegevens blijkt dat er toch nog een afzwakkende poolwervel op de proppen komt waarbij voor de winterliefhebbers toch nog een forse periode met zwaar winterweer in de maak blijkt te zijn.
We wachten maar eerst eens af,in 1991 had de AO-index meerdere malen gelijk gehad,aldus de meteorologen.
Vandaag zag het vrij redelijk uit maar er stond in begin van deze middag wel veel wind. eerst dacht ik dat de windmeter in Clinge teveel aangaf,maar dat is niet zo. Een paar straten verder heb ik met een ander waarnemer contact gezocht en daar is er een windstoot van 79,9 km/h gemeten,en hier 80,0 km/h. Westdorpe kwam niet verder dan windkracht 6,daar op het KNMI-meetpunt. Een plaatselijke windstoot uit lokale energie moet de oorzaak geweest te zijn.
De modellen lijken meer naar hogedrukgordels te gaan grijpen, en ik zou me niet verbazen dat de westelijke stroming eindelijk eens doorbroken wordt. Als dit het geval is,dan zouden we richting de winter te kunnen gaan uit 1991. Februari werd toen in het wit gekleed. Wie weet kunnen we de winterliefhebbers toch nog op hun recht komen. Even afwachten dan maar wat de modellen morgen gaat kiezen.
De spreuk luidt dan ook:
"Gaan de dagen verlengen,dan zal de winter zich verstrengen." zei oud-weerman Jan Versteegt in zijn weerpraatjes.
Actuele situatie:
Er staat soms nog veel wind,vooral langs de kustgebieden.Verder is het meest droog. De temperatuur ligt rond de 6 a 7 graden . De luchtvochtigheidsgraad ligt tussen de 73 en de 77 %.
Verwachting:
Opklaringen en wolkenvelden zullen elkaar afwisselen.Lokaal is er een buitje mogelijk. De minima koelt af naar 6 graden. Zondag wisselelend bewolkt en meest droog,later is er een kleine kans op een lokale bui. In de loop van de eerste werkweek is het vrij rustig weer en in de nachten kan er na dinsdag in de nachtelijke uren ook mist gevormd worden.
Bron: Meteo Clinge (c)2012
Quote selectie