Tussen hogedruk ten zuidwesten en lagedruk ten noorden bij ons ook de komende 24 uur een noordwestelijke aanvoer van maritiem polaire luchtsoorten, zie 1e kaart.
Vooral het (noord)oosten blijft gevoelig voor een bui, maar morgenmiddag ook daar meest droog en vanuit het westen verder opklarend. Minimaal gem 5 C, morgen een graad of 8.
In de loop van de avond vanuit het westen opnieuw bewolkingstoename, op nadering van een warmtefront.
Deze zorgt op maandag deels nog voor perioden met regen, waarbij de temp op hetzelfde niveau blijven.
Voor de periode dinsdag-vrijdag is de 2e kaart tekenend. Hogedruk ten zuiden is noordwaarts opgeschoven, mede door een “vernoordelijkte” westcirculatie.
Het zal deze dagen rustig, meest droog, maar wel overwegend bewolkt zijn door aanvoer van vocht in een zich handhavende westelijke aanvoer –vooral op hoogte.
Ook deze periode vindt er geen grote wijziging in het temp niveau plaats, deze blijven ruim boven normaal.
En dan….
Een aantal winterverwachtingen spraken al 2 mnd. geleden over een flinke 2-deling in de winter, een zachte 1e helft en koudere 2e.
Al sinds een week of 2, zo vernemen wij geregeld via weervolger Sebastiaan (Bussum) op weerfora WW/VWK, signaleren Engelse weervolgers toenemende veranderingen in stratosfeer boven de Noordpool, die de komende 10 dagen zullen intensiveren en naar hun opvatting tot –ingrijpende- stromingsveranderingen boven onze regio kunnen leiden zo in het tijdvak half- tot eind januari.
Sinds een dag 3-5 zien we in de ens gemiddelden van de pluimen van beide hoofdmodellen een temp daling zo vanaf halverwege deze maand, meest met handhaving van het wisselvallige karakter zou dit op een waterkoud weertype kunnen duiden in een meest NW aanvoer.
Daarbij komt in de periode van de laatste 3 dagen ook in de Uitvoer af en toe voorbeelden voor van een duidelijk winterser weertype agv drukstijgingen ten noorden/noordoosten.
En dan op deze dag in de 12z van beide opers een bijna schoolvoorbeeld (vooral EC, zie 3e en 4e kaart) van een klassieke winterinval vanaf volgend weekend.
Hoe het werkelijk zal gaan de 2e helft van deze maand is vanzelf nog ongewis, maar het lijkt weer interessant te gaan worden voor liefhebbers van winterweer.
Mvg, Ronald
Quote selectie