Fotoreportage over de hoge waterstand van de IJssel bij Dier

Bericht van: Milko (Dieren-zuid. GLD-NL.) , 09-01-2012 23:49 

Dieren Bedoelde ik 😉

De IJssel voert hoogwater dus het werd tijd om eens te gaan kijken. Niet dat ik al niet geweest ben, maar in het holst van de nacht is het slecht foto's nemen 😉 Mobiele telefoon kwaliteit, dat wel.... (de foto's mogen vrij gebruikt worden, maar een bronvermelding is wel zo netjes natuurlijk)

Gezien vanuit de richting Lagestraat. Eens kijken of ik nog in de buurt van het pontje kan komen.



Min of meer wel dus, maar de stroming werd me te sterk om dichterbij te willen komen.



Rechts van mij kon van de zomer nog aangenaam gepicknickt worden, maar nu ben ik zo'n beetje de enige die daar zou willen gaan zitten. Helaas kon ik niemand vinden die ook zover het water in zou willen waden om dan een foto van mij te nemen. Dat zou ik ook niet de eerste en beste toevertrouwen want bij het lopen in de sterke stroming moet je wel heel goed weten waar je op moet letten.



Nu met het pontje recht achter mij. In het huis achter de boom heb ik een belangrijk deel van mij jeugd doorgebracht.



De blik wat meer naar rechts gericht. Zolang het onderlangs niet volledig blank staat is het niet veel meer dan een gemiddeld hoogwater. Bij echt hoog water kan je ook op die bankjes niet meer droog zitten.



De blik juist wat meer naar links gericht. Ik blijf het een gotspe vinden dat de gemeente de bouw van dat lelijke appartementencomplex toegestaan heeft. En om de verstoring van het oude dorpsgezicht nog eens fijntjes te benadrukken hebben ze het maar "Het Bastion" genoemd... 🙁



Nog verder naar links kijken we recht in de richting van het oude lijnpad. De stroming is hier sterker en ik moet goed oppassen wat ik doe.



Als je zo diep in snelstromend water staat moet je, je grenzen kennen....



Nogmaals een blik richting het lijnpad. We kijken nu over de weilanden. Links, net buiten beeld, bevind zich de haven. Graag loop ik dan nog even een stukje het lijnpad op, maar het water stond net te hoog zodat de stroming me te sterk was. Als je hier onderuit gaat drijf je binnen luttele seconden af naar de haven en dat is niet handig voor iemand die niet kan zwemmen.... 😀



De bankjes en picknicktafels bij de haven zijn al kopje onder.



Het water geeft in het recente verleden menigmaal veel hoger gestaan.



De volgende foto's zijn genomen vanaf 't Veer, de naam van de weg die "bovenlangs' loopt. Dieren ligt op de meest noordoostelijke uitloper van het veluwemassief en zodoende loopt Dieren geen enkel gevaar op overstroming. Het dorp wordt dan ook niet beschermd door dijken ondanks dat je van onderlangs af gezien het gevoel hebt tegen een hoge dijk aan te kijken.







Rechts het lijnpad, links net buiten beeld de pont en in het midden, achter de eerder gefotografeerde picknick tafels, de haven. Het water lijkt zo rustig op deze foto, maar zoals eerder opgemerkt, de stroming is verraderlijk sterk.



Dieren aan de IJssel gezien vanaf de Doesburgse dijk. Bij echt hoog water staat het een goed eind tegen deze verkeersdijk op.





Vlak bij Dieren, net achter het eerder genoemde Bastion, ligt een natuurwandelpad. Niet meer te doen. Zelfs niet voor mij. Tot mijn middel in het water vind ik geen probleem, maar het komt uit op het lijnpad en daar is de stroming mij te gevaarlijk.



Deze en de volgende twee foto's zijn genomen vanaf de Noorderstraat in dieren. Ook hier is weer goed te zien hoe veilig hoog Dieren eigenlijk ligt.







Net over het Apeldoorns/Dierens kanaal met de blik stroomafwaarts gericht. Aan de linker horizon het landgoed van de Gelderse Toren.



Stel je hebt als kasteelheer net een amfibie voertuig gekocht.... Spant de gemeente zo'n lullig lintje voor je oprijlaan. Ook hier is weer goed te zien dat het water nog veel hoger kan komen. Wie goed kijkt ziet dat er de mogelijkheid is schotten in de dijk te plaatsen. Links en rechts zijn de stalen profielen te zien waar deze, in het geval van extreem hoog water, in geplaatst kunnen worden.



Aan het eind van de oprijlaan is nog net iets van de Gelderse toren te zien.



Terug in Dieren aan de hoge loswal. Iets links van het midden is de weg naar Olburgen te zien. Daar bij die lantaarnpaal en het witte bord met de dienstregeling van de pont.



Steeds voorwaarts is de niet zo originele naam. Nou, met dat voorwaarts zal het wel even meevallen. De komende dagen gaat hij niet voor of achteruit 😉



Vriendelijke groet, Milko Bouman



Bericht laatst bijgewerkt: 10-01-2012 04:51

Fotoreportage over de hoge waterstand van de IJssel bij Dier   ( 731)
Milko (Dieren-zuid. GLD-NL.) -- 09-01-2012 23:49
Bedankt voor deze uitgebreide reportage.   ( 136)
Bas (Amsterdam-West) -- 10-01-2012 00:41
Re : Bedankt voor deze uitgebreide reportage.   ( 125)
Milko (Dieren-zuid. GLD-NL.) -- 10-01-2012 00:53
Leuke fotoserie, Milko. Ook ik heb daar met hoogwater ...   ( 198)
Hans (Diemen) ( -1m) -- 10-01-2012 02:02
Re : Leuke fotoserie, Milko. Ook ik heb daar met hoogwater ...   ( 87)
Milko (Dieren-zuid. GLD-NL.) -- 10-01-2012 03:09
Ook aan "halfhoogwater" heb ik mooie herinneringen.   ( 59)
Hans (Diemen) ( -1m) -- 10-01-2012 16:43
Voor wie niet weet waarom de pont niet hoger aanmeert:   ( 134)
Hans (Diemen) ( -1m) -- 10-01-2012 02:06
Re : Voor wie niet weet waarom de pont niet hoger aanmeert:   ( 120)
Milko (Dieren-zuid. GLD-NL.) -- 10-01-2012 06:29
Re : 😀 Ik kan me dat kleine bootje niet herinneren, maar...   ( 61)
Hans (Diemen) ( -1m) -- 10-01-2012 16:45
Mooie repo Milko! Heel verschil met het voorjaar   ( 41)
Wilber (Ulft) -- 10-01-2012 20:53
Re : Mooie repo Milko! Heel verschil met het voorjaar   ( 38)
Milko (Dieren-zuid. GLD-NL.) -- 11-01-2012 04:53