CLINGE-
Een hogedrukgebied boven Frankrijk stuurt zeer vochtige lucht naar onze omgeving. Dit hoog verplaatst zich langzaam onze kant op zodra de wind verder afneemt. Op de kaarten is er verder te zien dat het Europese weercenter een winters beeld geeft rond het weekeinde,ook nog erna,maar de Amerikanen zijn minder optimistisch,zij zien op langere termijn weer een behoorlijke verslechtering en later in de maand de kans op onstuimig weer doet terugkeren. Voorlopig zijn de verwachtingen na maandag erg onbetrouwbaar en dit maakt het opmaken voor een weersverwachting op iets langere termijn knap lastig.
ACTUELE SITUATE:
Met een westelijke stroming is de lucht vochtig van opbouw. Hier en daar komen Stratocumulus en Stratuswolken voor die boven aantal plaatsen overgaat in laaghangende bewolking (Stratus).
Plaatselijk komen er opklaringen voor. Langs de Belgische kust is het nevelig.
VERWACHTING:
Wolkenvelden en plaatselijk zeer lichte motregen. Later hier en daar nevel en waar het opklaart kan er mist ontstaan. De minima daalt naar 6 graden.
Woensdag zijn er wolkenvelden en is het nevelig,later ook lokale opklaringen. De temperatuur ligt tussen de 7 en de 9 graden,veel te hoog voor deze tijd van het jaar.
Donderdag en vrijdag wordt het iets frisser,met 6 graden is het nevelig,ook zijn er lokale opklaringen. Zaterdag en zondag is het kouder en draait de wind naar het oosten. De maximum temperatuur ligt overdag vlak bij het vriespunt en in de nachten gaat het licht vriezen,bij minima tussen de -1 en de -3 graden. Maandag zou het licht winters moeten blijven,daarna zijn de verwachtingen zeer onbetrouwbaar.
Bron: Meteo Clinge (c)2012
Kaarten: Wetterzentrale (c)2012
Quote selectie