Bericht van: Richard (Spijkenisse)
, 21-01-2012 19:49
CLINGE-
De kaarten hebben deze keer zin in de winter. Vanaf volgende week vindt er boven heel west Europa een belangrijke wijziging plaats. Dan maakt een Russche beer een grote vuist op de zachte lucht. Tijdens kouinval gaat het ook hard sneeuwen en daarna de diepvries in ons land inkruipt,zelfs tot achter Centraal Frankrijk aan toe. Boven Zuid Europa kan het dan flink gaan stormen. De scherpe temperatuursdaling zal het behoorlijk ijskoud gaan aanvoelen doordat wij nu de zachte lucht gewend zijn. Gisterenavond gaven de modellen ook al aan dat de winter komt. Ik sluit niet uit dat het overdag niet meer warmer wordt dan -6 graden en 10 graden vorst in de nachten wanneer de koude lucht zich goed kan uitstromen. Herhaling als uit 1991?
Actuele weersituatie:
Er vallen plaatselijk enkele buitjes.Er zijn meestal opklaringen en de wind is naar het noordwesten geruimd. De lucht waarin we bevinden is helder en onstabiel van opbouw.
Verwachting:
Geleijdelijk toenemende kans op zware buien,eerst in het noorden,later ook in het zuiden en zuidwesten van het land en noordelijk Belgie. Mogelijk met zware windstoten,hagel,en onweer. Plaatselijk kan het onweer hevig zijn in een vorm van harde donderslagen. De minima daalt naar 5 graden. Zondag overdag wordt het 7 graden en vallen overal flinke buien,mogelijk met zware windstoten,hagel,en onweer. De wind is west tot noordwest en af en toe hard.
Maandag t/m woensdag wisselvallig weer en regen,daarna wordt het gevoelig kouder en gevolgd door enige tijd sneeuw en veel wind.