Vanochtend (iets na 11 uur, voor wie het nog terug wil zoeken) hadden Wouter (Mol) en ik een discussie-draad op het algemene forum over de relatieve vochtigheid die gisteren bij hem overdag nauwelijks daalde, ondanks de fel oplopende temperatuur. De vraag was: "Waar komt dat vocht vandaan?", en mijn antwoord was "Van boven", namelijk uit een vochtige inversie. Maar dan moet er wel verticale menging zijn geweest, en dat verwacht je nu juist nauwelijks onder een inversie. De vraag is dus hoe dat in dit geval toch mogelijk was.
Verticale menging zou ook de onverwachte temperatuurstijgingen die er gistermiddag waren in het midden van het land kunnen verklaren; ook die warmte kan eigenlijk alleen van bovenaf naar het aardoopervlak getransporteerd zijn. Daar hebben we het vanochtend nog niet eens over gehad, dus dat voeg ik nu toe.
Volgens mij is er geen eenvoudig antwoord op de vraag wat er gisteren nu precies gebeurd kan zijn. Bestaat er onderzoek naar soortgelijke situaties? Ik ga zelf ook eens wat verder zoeken.
Quote selectie