... in Ankeveen gaan kijken, maar gisteren scheen in Urk de zon tot een half uur voor zonsondergang, veel langer dan ik verwacht had. Dus aan het
Ankeveense ijs bekijken kwam ik niet meer toe. Bij Urk was het tot in de schemer mooi

en in heb een heerlijke dag gehad met m'n camera. Toen het de volgende dag, vandaag dus, in de middag opklaarde ben ik zelfs teruggegaan naar Urk om de zon bij het kruiende ijs nu wel in het IJsselmeer te zien zakken.
De kamerateller is snel opgelopen, m'n benzinerekening ook.
Dat er gisteren geschaatst kon worden verbaast me niet, dit schreef ik eergisteren:
.... en morgen wil ik nog in Urk gaan kijken.
En daarna: wellicht geven de dauwpunten onder nul nog wat beschaatsbaar ijs in Ankeveen. Dat ging uitstekend een kleine twee (!) weken na de vorst van 1997 toen er op 15 cm dik spiegelglad opgevroren ijs heel mooi geschaast kon worden na één of twee nachten met wat vorst. M'n beste schaatsdag daar ooit met zon en zonder wind. Die dag maar een dozijn schaatsers in het hele gebied op ijs van elfstedentochtdikte, terwijl het in het begin van de vorstperiode er tientallen door het nog dunne ijs zakten.
Dat het morgenmiddag zo goed is ga ik niet van uit, maar wie weet wat er mogelijk is.
Nee heb je en ja kan je krijgen.
Quote selectie