Chaseverslag 20-05-2012 *9 pics*

Bericht van: RemcoF (Amstelveen) , 20-05-2012 22:35 

**Disclaimer: Wie hoopt mooie ontladingen te zien in dit verslag zal bedrogen uitkomen.**

De ontwikkelingen vandaag in de gaten gehouden,
en rond kwart over 3 besloten de auto in te stappen en richting Zeewolde te rijden, met het vermoeden dat ik daar wel met de onweersbui te maken zou gaan krijgen zoals op onderstaand radarbeeld te zien is.




Na 2x de verkeerde afslag genomen te hebben, dan toch eindelijk de afslag Almere-Haven genomen, om vanaf daar in de richting van Zeewolde te toeren.
Tussen Almere en Zeewolde was de rand van de bui goed zichtbaar.



Iets verder naar links was ook de kap van de bui mooi te zien. Even later begon het ook dikke druppels te regenen. De temperatuur ging, volgens de autothermometer dan, omlaag van 24 naar 17 graden.




Weer de auto in in verder gereden. In Zeewolde had ik mooi zicht op de bui, met mooie lichtval van de zon erbij. Nog steeds regende het licht met dikke druppels. Van onweer nog geen spoor.




De auto gekeerd en hup, de dijk op van Zeewolde naar Harderwijk. De eerste de beste parkeerplaats aan de rechterkant maar weer eens gestopt.




Hier was constant gekraak en gerommel en gedonder te horen. Op 2 cc's en een zwak weerlicht na geen ontladingen gezien, maar gehoord dus des te meer.
Tot aan Harderwijk gereden, en weer omgedraaid aangezien ik aan de andere kant van de weg een heel lange parkeerplaats had gezien, waar ik even op alle gemak ben gaan staan. En daar maakte ik ook meteen mijn, in mijn ogen, mooiste foto van vandaag. Een prachtig neerslaggordijn aan de overkant van het Woldenwijd.



Boven de weg waren mooie evenwijdig lopende neerslagstrepen te zien, met een stuk blauwe lucht ertussendoor.




Inmiddels was ik bijna 3 uur onderweg. De radar gaf aan dat deze bui er kwa onweer de brui aan leek te gaan geven, maar inmiddels waren er meer naar het zuiden veel meer onweersbuien ontstaan.



Reden voor mij om weer richting Harderwijk te koersen en daar het water over te steken. De A28 op en de eerste donkere luchten werden alweer zichtbaar. Even een tussenstop bij een tankstation, broodje eten, radar checken en vervolgens via Leusden, Woudenberg, Maarsbergen, Doorn en Langbroek richting Wijk bij Duurstede. De lucht werd nu wel heel erg donker, dus ik verwachtte, mede naar aanleiding van de radarbeelden, dat ik wel wat zou gaan zien.
Gestopt bij het puntje naar Beusichem waar ik een mooi uitzicht had. Aan de overkant was een CG te zien en ik was klaar om de spullen neer te zetten. Echter na die CG kwam er minuten lang niks, op de bijbehorende donder na ook geen andere donderslagen te horen.

Dus maar weer verder, om bij Schalkwijk de auto op een recreatieparkeerplaats stil te zetten. Vlak daarvoor een CC en CG gezien, dus wederom dacht ik geluk te hebben. Helaas, toen ik daar stond 2 verre donders gehoord en 2 sigaretten verder besloot ik dat het mooi was geweest voor vandaag en zette ik koers naar huis. Eenmaal op de snelweg verdween de donkere lucht snel achter mij en scheen het zonnetje weer braaf. Van interessante convectie onderweg niks meer gezien.

Toch besloot ik de auto nog heel even in de polder bij Ouderkerk neer te zetten. Groot was mijn verbazing dat er opeens WEL weer interessante convectie te zien was, en nog niet eens zo heel ver weg ook. Zou het dan toch?
Uiteindelijk zou de bui die op de laatste 2 foto's te zien is hier 4 klappen onweer brengen, waarvan ik vanaf het balkon 1 ontlading half achter de bomen verscholen kon zien.





Inmiddels was het 20u30 geweest, zo'n 5 uur nadat ik was vertrokken. De auto nog even volgetankt, dat was wel weer nodig 😉

Ondanks het feit dat het kwa onweer en beelden daarvan niet bijzonder was heb ik er wel erg van genoten en toch nog zeker 1 mooie foto kunnen maken. Toch, volgend onweer liever in de donkere uurtjes 🙂

Gr, Remco
Een geslaagde chase is pas compleet als je hem deelt

Chaseverslag 20-05-2012 *9 pics*   ( 293)
RemcoF (Amstelveen) -- 20-05-2012 22:35
  Netjes gedaan hoor! 🙂  
Martijn(Stellendam) -- 20-05-2012 22:42