Beste mede-weerwoorders.
Zondag was voor mij de terugreis van mijn weekendje Lugano (Zwitserland) gepland. Ik had al langere tijd de weerberichten voor deze Zondag in de gaten gehouden. Het zag er redelijk leuk uit voor wat betreft de onweerskansen in het gebied waar de route voor de terugreis zich bevond. Ik was dan ook vol hoop, dat we wel iets zouden kunnen onderscheppen.
Allereerst is het al eens noemenswaardig om te vermelden dat het ten tijde van de trip aan de Zuidflank van de Gotthard 12°C was, aan de andere kant ruim 20°C. Daar waren we rond het vallen van de middag. Aangezien er wel meteen al donkere dreigende luchten te zien waren, en de temperatuur onder op het Zwitserse platteland 25°C was, besloten we om nog even een pauze in te lassen. Aldaar maakte ik een paar beelden van de duidelijk instabiele luchten. Het kwam allemaal nog niet zo gauw op gang, leek het echter.
Omdat er maandag ook weer gewerkt moest worden besloten we na een uur om toch maar door te rijden naar Duitsland. De plaatselijke weerberichten zeiden dat er in West-Duitsland in de namiddag overal kans op onweer was, met name in het Zuiden op actievere exemplaren. Op afstand namen we veel mooie stapelaars waar, maar echte cellen bleven uit, tot in de Schwarzwald. Daar besloten we om nog eens te stoppen en de situatie even nader te bekijken. Loonde het zich nog om te wachten tot die ene bui in de buurt ontstond... of ging het vandaag niet gebeuren? Alle signalen wezen erop dat er zeker genoeg onstabiliteit was en de temperaturen liepen laat in de avond nog op tot 27 a 28°C! Reden genoeg dus om nog even af te wachten.
Net op het moment dat we in Bruchsal een hapje aten buiten, begon het wolkendek ten Noorden te activeren. Onweer! Het flitste vrij frequent, maar leek in de wolken te zitten. Toen namen we ook iets heel aparts waar waar ik met open ogen naar stond te kijken, er vlogen maar liefst 4 ooievaars en talloze andere vogels over onze hoofden, en er leken hele volkstammen van een of andere rare bijensoort over te vliegen. Steevast in de richting waar geen onweersluchten te zien waren! Toeval of niet? Iemand ook zoiets meegemaakt misschien? Ik dacht dat het te wijten zou kunnen zijn aan de aard van onweer die vaak voorkomt in dit gebied: zwaar en genadeloos, vooral voor beesten. Alles leek daar wakker te schrikken en te vluchten, heel apart gezicht. (Je ziet dit op de onderste van deze 3 foto's niet heel goed maar er waren duizenden van deze insecten op de vlucht - leek het)
De wolkenluchten die eerst nog zo rustig boven ons hoofd hingen pakten zich ineens goed samen, en het leek ons een goed idee om de autoweg te vervolgen, die liep namelijk recht in de richting van het onweer. We hadden lang moeten wachten, maar kregen ook wel wat moois. Op dezelfde tijd hoorde ik dat het thuis ook raak was geweest, dus de teleurstelling was er wel een beetje - omdat het nou niet echt vaak tot onweer in mijn woonplaats komt. Achteraf bleek het daar ook weer te zijn meegevallen.
Het onweer rond Bruchsal en Karlsruhe bleek zich vooral te manifesteren boven de hoge heuvels in de Schwarzwald, en daar werden dan ook binnen no-time grote neerslagkannonnen zichtbaar. We zouden er niet meer extra naar toe rijden, want hier was het te laat voor. Het onweer verplaatste zich daarbij wel mee in onze rijrichting, waardoor ik en mijn broer talloze CC-s vast kon leggen. Een selectie zie je in ons filmpje:
http://www.youtube.com/watch?v=WhzEyH37wIc!
Al met al een zeer apart onweer, vooral had het een zeer mooi effect met de zonsondergang erlangs. Die werd daarna wel meer en meer verdrongen achter een gordijn van regen. De intensiteit van de bui steeg zeer snel en onweer breidde zich ook uit over een vrij groot gebied, zeker in de kernen waren er keer op keer zeer mooie ontladingen. Ik heb er maar een kunnen waarnemen die leek in te slaan, een echt in cloud-onweer dus. Maar zeker genoten van deze terugreis. Achteraf bleek het ook nog eens een van de leukste buien te zijn geweest van die dag.
Als je je afvraagt waarom het chaseverslag niet completer is of waarom bliksemfoto's missen, dan is het antwoord simpel. Ik heb nog weinig ervaring met chasen en tevens geen juiste apparatuur ervoor, het is dan ook puur hobby en amateuristisch.Toch hoop ik dat jullie ook een beetje kunnen genieten, dat is immers de reden waarom ik dit op WW deel met jullie!
Een hele mooie zomerse week gewenst van onze kant - waar het nu bewolkt is -.-
Swen & Niels D.
P.S. Reacties zijn natuurlijk ook altijd welkom op Youtube
Quote selectie