Bericht van: Corné (Amsterdam, Bijlmer-Centrum)
, 29-05-2012 19:45
Goedenavond medeweerwoorders,
wat een schitterende dagen hebben we achter ons liggen. Heerlijk aangebruind uit deze zomerse periode gegaan Hierbij een verslag over 23 mei vanuit Otterlo met daaronder ook enkele foto's van afgelopen zondag 27 mei, toen er een ufo overdreef en er voor mij volkomen onverwachts een onweersbui langs trok
Allereerst 23 mei:
De dag begon voluit zonnig, nog geen vuiltje aan de lucht. Tot ongeveer rond het middaguur, toen de eerste wolkjes zicht vertoonden. En dat was ook direct de aanzet voor het grotere werk. MeteoConsult meldde direct dat de eerste bui zou gaan ontstaan boven Otterlo, en laat ik daar nu net wonen. Ik had ze natuurlijk al in het vizier, en het ging eerst razendsnel. Ik heb voor het eerst een heel korte timelapse gemaakt die als werkelijke tijd zo'n 7 minuten bedraagt. Het is om maar een indicatie te geven van de snelheid van de ontwikkeling:
Daarna leek de ontwikkeling vanaf hier bekeken, stil te gaan staan. Maar daar ik eigenlijk bijna onder de ploffer zat was het voor de weerfotograaf niet echt een unieke situatie, dus daar heb ik dan ook maar weinig foto's van. Ondertussen was er een heuse bui ontstaan met flink wat onweer en flinke plensregens. Ik mocht dat alles van een afstand aanschouwen want uit de ontstane bui is hier geen drup gevallen! Rondom de bui, richting noord/west ontstonden steeds meer ploffers en ook daar groeide een heuse bui uit, ten westen van ons welteverstaan. Die bui produceerde een constant gerommel wat nonstop zeker een uur aanhield. Een flink regenscherm was te zien, de bui perste er in Noord-Ede dan ook zo'n 40 mm uit. Uit deze bui mochten we zowaar 10 druppels ontvangen
Enkele foto's van de buien 's middags:
Torentjes rondom de eerste bui op de Veluwe
En de uiteindelijke bui die hierboven ontstond. Foto kan iets vertekend zijn, want de ijskap bevond zich deels boven ons. De panorama is dan ook redelijk goed gelukt..
De bui die zijn vracht losliet in Ede van opzij bekeken met daarbij de volgende foto valstrepen tussen de 2 pitten in:
Aan het einde van de middag waren ook de eerste kappen te zien van de buien boven Duitsland. De kappen boven NL en boven DL groeiden naar elkaar toe, waardoor hier de zonneschijn verdween.
Bovenstaande foto's dus de buien boven Duitsland. Die kwamen naderbij. Erg dreigende luchten kwamen in de buurt die avond (niet fotogeniek) en het leek dan ook los te gaan. Maar helaas..
Op onderstaande buienradarplaatjes wil ik maar even aanduiden hoe we hier precies goed zaten om het heerlijk droog te houden :
's Middags 15:55 uur. Buien ten westen en ten zuiden zijn beiden hier in de buurt ontstaan dus alleen van verre mogen aanschouwen:
En dan 's avonds, de buien uit DL:
19:30 uur, het lijkt wat te worden:
19:45 uur, dat was dan pech hebben:
Misschien de volgende??
Ach laat ook maar..
Al met al, het was een interessant dagje, met een T-max van net boven de 30 graden, maar wat fotogeniekheid betreft viel het tegen en wat regen betreft: 0,0 mm. Maar ik treur er niet om, alleen maar leuk om eens mee te maken, dat noem ik 'het weer'..
De 27e mei:
Afgelopen zondag was gewoon een mooi dagje met heerlijke temperaturen, veel zonneschijn, en een enkele lenticularis/pileus en bui.
Lenticularis of pileus?
En toen ontstond er een bui, totaal onverwacht. Ik had hem pas in de gaten toen de eerste donderklappen vielen Het was geen fotogenieke bui maar wel een mooie afsluiter met het gerommel in de verte. Want hier bracht het wederom 0,0 mm
En in de verte ook nog enkele ploffer:
Al met al begint het hier flink droger te worden. De flinke wind die er soms stond tijdens het warme en droge weer, heeft zo z'n gevolgen, getuige laatste foto. Nu weer een wisselvalligere periode voor de boeg, een overstapje naar een nog mooiere zomerse periode?