Allereerst complimenten voor alle mooie foto’s die afgelopen dagen voorbij zijn gekomen, het was genieten geblazen op het forum.
Zelf kon ik het ook niet laten om er opuit te gaan. Want als we de voorspellingen en alle waarschuwingen moesten geloven stond ons heel wat te wachten. Halverwege de middag lag alles mooi op schema, boven Frankrijk schoten buien als paddenstoelen de grond uit. Daar voorafgaand lag nog een convergentielijn waar ook de nodige activiteit op zat. Tegen de Frans-Belgische grens begon er zelfs onweer op te komen. Dat kon nog wel eens een leuke avond worden, twee actieve buienlijnen.
Met die hoop de auto gepakt en richting West-Brabant gereden (omgeving Geertruidenberg). Op die omgeving had ik mijn hoop gevestigd, deels afgaand op gevoel en deels op de radarbeelden. Bij aankomst aan de Maasdijk bleek er van de eerste buienlijn weinig meer over. Op een paar spetters na dan.
Tegen 20 uur begon de meest actieve buienlijn te naderen vanuit het zuidwesten. Ik had gehoopt op een leuk toetje in de vorm van een shelf. Die bleef helaas uit, althans in de regio waar ik was. Achteraf gezien had ik daarvoor nog een stukje westelijker moeten zitten, maar het was donderdag erg moeilijk positie te kiezen omdat het niet echt om een goed gestructureerde lijn ging.
Toch kwamen er ook rond Geertruidenberg imposante luchten opzetten. Wat mij vooral opviel was de groene lucht, die zo nu en dan nog mooier werd opgelicht door de bliksem. Qua wind kan ik kort zijn, slechts even een toename. De regen viel wel met bakken naar beneden, geen hagel kunnen waarnemen.
Ook op de terugweg nog woelige wolkenluchten. Al met al weer een leuke avond beleefd, al had ik op meer gehoopt. Misschien eind deze week?
Quote selectie