Even klagen, want ik baal enorm 🙁

Bericht van: RemcoF (Amstelveen) , 12-07-2012 11:54 

Huh? Wat? Remco uit Amstelveen gaat klagen vandaag? Die vent die zo van onweer houdt en vanochtend een voltreffer kreeg. Met knallend onweer, bliksems die aan alle kanten vlak langs schoten en een bak water waardoor de straat gewoon deels blank stond? Die gaat nu klagen?

Ja, ik klaag. Ein-de-lijk is er een leuk onweer van betekenis. Eindelijk een onweer met prachtige CG's. Precies op het moment dat ik naar mijn werk moest.
Enkele minuten voordat ik de deur uit moest (5u25) was het moment voor de weergoden een heuse wolkbreuk op onse omgeving los te laten. En dat zonder overdrijven want in no-time waren er al putten die vol waren gelopen, grote plassen vormden al en daar doorheen moest ik naar de auto rennen.

Even daarvoor zeg ik nog tegen mn vrouw: Als het onweer TE dichtbij komt, trek dan nog even de stekkers eruit. Zonde als er dingen kapot gaan natuurlijk. Ik pak snel mn spullen, ga naar de begane grond, en ren naar de auto. Terwijl ik erheen ren schiet er rechts van mij een felle straal naar beneden waarbij de haren op mijn armen rechtop gingen staan, direct gevolgd door een luid droog krakend geluid. Oh, da's wel heel dichtbij stelde ik met een geschrokken en luid kloppend hart vast. Een zo nabije inslag heb ik 1x eerder meegemaakt, en da's toch iets TE dichtbij voor mij 🙂 Snel de auto in en... shit! Telefoon ligt nog thuis. Auto voor de flat onder de gallerij gezet, naar boven gesprint waar mn vrouw nog doodleuk via de PC met Amerika zat te praten en de tv nog vrolijk aanstond. "Eh... was het niet dichtbij genoeg?" Was mijn eerste reactie.

Snel weer naar beneden gespoed, want ik werd natuurlijk om 6 uur op het werk verwacht. Inmiddels was de straat voor een flink deel blank komen te staan wat mij deed besluiten om rustigaan via de binnenweggetjes richting Aalsmeer te vertrekken ipv via de grotere doorgaande weg, waar in de vroege ochtend nog wel eens overmoedige wanna-be F1 Coureurs langsscheuren. Stapvoets reed in door het water, met de ruitenwissers op volle snelheid omdat de wolbreuk er ontzettend veel zin in had bakken met water omlaag te smijten. Soms drogere stukken en hoe dichter ik bij Bovenkerk kwam hoe minder water er op de straat stond en hoe minder water er uit de lucht viel.
In Amstelveen-Westwijk twijfelde ik nog even of ik een tussenstop zou maken aangezien in daar mooi zicht had op frequente CG's, maar gezien de tijdsnood die ik inmiddels had om op het werk te komen ben ik maar doorgereden. In Aalsmeer was de straat wel nat, maar plassen waren niet te zien. Wel was het nog aardedonker en richting Amstelveen schoten nog steeds fraaie bliksems door de lucht en ook waren er constand knallen en donders te horen.

Eenmaal binnen moest ik het doen met het geluid van de knallende donders, dat met grote regelmaat luid boven de lawaaierige motoren van de koelcel uitkwam.


Waarom klaag ik nou dan na al die 'avonturen' vanochtend? Wel.. het was HET onweer van 2012 tot nu toe, en eigenlijk het enige noemenswaardige onweer bij ons tot nu toe en ik heb geen tijd gehad om er echt van te genieten. Hoe ironisch is het dan ook dat ik vandaag een halve vrije dag had genomen, en ik juist toen ik die 3 weken geleden aanvroeg nog twijfelde of ik gewoon een hele vrije dag op zou nemen.... had ik t maar gedaan!
Ik kan zelfs niet eens zeggen dat ik gelukkig de foto's nog heb.

Nee, de teleurstelling van het niet kunnen genieten van dit spektakel is nog vele malen groter dan een bust met een chase. Want bij een chase is er altijd nog wel iets om van te genieten. Al is het maar die mooie dame die voorbijfietst als je naar de wolken staat te turen... 😉

Zo, mijn frustratie van vandaag is er even uit nu.

Gr, Remco
Een geslaagde chase is pas compleet als je hem deelt

Even klagen, want ik baal enorm 🙁   ( 815)
RemcoF (Amstelveen) -- 12-07-2012 11:54
Re : Even klagen, want ik baal enorm 🙁   ( 297)
Robbin (Steenbergen) ( 2m) -- 12-07-2012 11:58
Re : Even klagen, want ik baal enorm 🙁   ( 246)
RemcoF (Amstelveen) -- 12-07-2012 12:02
Ik begrijp je volledig maar het kan altijd nog erger - 30 km   ( 212)
Roelant (Utrecht-West) -- 12-07-2012 12:37
Jullie hebben in 1674 toch al eens een tornado gehad?   ( 188)
Ruben (Ås, nabij Oslo, Noorwegen) ( 53m) -- 12-07-2012 12:40
  ja klopt, maar toen was ik net op vakantie 🙂  
Roelant (Utrecht-West) -- 12-07-2012 14:09
  😀  
Steph. (Haarlem) ( 4m) -- 12-07-2012 14:15
  Re : 🙂 wat een pech!  
Hans (Eindhoven) ( 17m) -- 12-07-2012 17:27
Even klagen   ( 239)
Theo (Buren Ameland) -- 12-07-2012 12:01
Niet klagen maar dragen   ( 203)
sebastiaan (bussum) -- 12-07-2012 12:03
Re : Niet klagen maar dragen   ( 130)
RemcoF (Amstelveen) -- 12-07-2012 12:19
Bij mij ging het anders:   ( 215)
Ruben (Ås, nabij Oslo, Noorwegen) ( 53m) -- 12-07-2012 12:12
Re : Bij mij ging het anders:   ( 143)
RemcoF (Amstelveen) -- 12-07-2012 12:20
Hier maar 19 mm in totaal.   ( 131)
Steph. (Haarlem) ( 4m) -- 12-07-2012 12:21
Re : Hier maar 19 mm in totaal.   ( 86)
RemcoF (Amstelveen) -- 12-07-2012 12:36
Stukje noordelijker hield het snel op: 13 mm.   ( 93)
Bas (Amsterdam-West) -- 12-07-2012 12:46
Afgelopen 48 uur: 59mm   ( 89)
Ruben (Ås, nabij Oslo, Noorwegen) ( 53m) -- 12-07-2012 12:51
  Alhier: 44 mm  
Steph. (Haarlem) ( 4m) -- 12-07-2012 14:16
Re : Ik had vorig jaar augustus tot twee keer   ( 53)
Hans (Eindhoven) ( 17m) -- 12-07-2012 17:26