Weekvooruitzicht 30: 23 juli – 29 juli
Zomerweer
De zomer laat zich deze week van zijn beste kant zien, het is zonnig, droog en zomers warm. Helaas is het zomerweer van tijdelijke aard, in het weekend doen onweersbuien het weer de das om.
Schitterende werkweek
Deze werkweek genieten we stabiel zomerweer, waarbij de temperatuur elke dag een fractie hoger uitkomt. Maandag trapt gelijk zomers af: de zon schijnt uitbunding en de temperatuur komt op veel plaatsen gemakkelijk boven 25°C uit. Doordat de wind zwakjes uit het (zuid)oosten waait is het ook aan de kust warm. Het mooie zomerweer zet dinsdag en woensdag onveranderd door. De zon schijnt volop bij 25°C of meer, en de wind blijft aflandig en zwak. De nachten zijn overigens aangenaam koel.
Warm en onweersachtig
Vanaf donderdag krijgt het zomerweer een zwoel karakter. De temperatuur loopt nog wat hoger op, in het zuidoosten is lokaal 30°C mogelijk. Boven de rivieren schijnt de zon ongehinderd, in het zuiden komen echter stapelwolken voor welke her en der een spat regen achter kunnen laten. De toegenomen luchtvochtigheid maakt de nacht naar vrijdag warm en klam. Overdag wordt het er niet beter op, het is drukkend en benauwd. In de loop van de dag komen verspreid over het land onweersbuien tot ontwikkeling. De meeste regen is echter voor zaterdag weggelegd. Na een zwoele nacht wordt de warmte zaterdagochtend en -middag definitief verdreven door talloze onweersbuien.
Terug naar af
In mijn vorige praatje ging ik er nog vanuit dat de weersverbetering structureel zou zijn, dit was helaas iets te voorbarig. De gebruikelijke koele westenwind doet vanaf zondag namelijk weer zijn intrede. In het weerbeeld moeten we het vanaf dan wederom stellen met wisselvalligheid, waarbij buien met opklaringen wisselen bij temperaturen tussen de 16 en 20°C.
Ik wens een goede werkweek toe.
Daniël Verhoef
Dit bulletin is ook wekelijks te lezen op de vacaturebank christiantalents.nl
Quote selectie