Zowel op KNRM.nl als op het KNRM Twitteraccount kan ik geen waarschuwing vinden. Overigens, in het artikel op nu.nl komt het op mijn over dat het KNRM waarschuwt dat er onweer en windstoten KUNNEN optreden en dat men de situatie goed in de gaten moet blijven houden.
Een nette terughoudende waarschuwing zonder poespas m.i.
Wat overigens geldt voor het hele artikel op nu.nl
De enige die er in deze draad een waarschuwing voor EXTREEM weer van maakt is Chris. Natuurlijk, de afgelopen tijd zijn er door diverse media overdreven aangezette waarschuwingen op ons afgevuurd, maar in dit geval kan je dat niet zeggen.
Het mooie is, er zijn dit jaar, en ook afgelopen jaren, situaties geweest die er vooraf explosief uitzagen en die als ze uit zouden komen een (voor)waarschuwing verdienden, maar achteraf mee bleken te vallen. Waarna er (natuurlijk) weer geklaagd werd op WW en door de man op straat dat het allemaal overdreven was al die waarschuwingen. Met uitzondering dan van die plaatsen die WEL door noodweer werden getroffen.
Echter, ook zijn er situaties geweest die er 'normaal' uitzagen maar waarbij de atmosfeer op het moment supreme explodeerde. Waarna er (natuurlijk) weer geklaagd werd op WW dat het KNMI het weeralarm c.q. waarschuwing gevaarlijk weer (veel) eerder had moeten afgeven.
Kortom, wat ze ook doen het is nooit goed.
En dat er meerdere instanties zijn die waarschuwen? Dat heeft natuurlijk te maken met de doelgroepen.
En m.i. kan je beter teveel waarschuwen dan te weinig, waarbij wel in acht genomen moet worden dat er met een alarm heel voorzichtig dient te worden omgegaan.
Gr, Remco
Quote selectie