Re : Nogmaals mijn september voorspelling!

Bericht van: Stefan (Maarssenbroek-Utrecht) , 28-08-2004 08:52 

komt toch niet uit 😉

Aan de hand van enkele ontwikkelingen op de weerkaarten en alle ontwikkelingen van de afgelopen maanden gezien, ga ik een verwachting maken van het weer in de komende september. Ik bekijk het stromingspatroon van de afgelopen maanden van het hele jaar. Hoe begon de maand? Kwam er een hogedrukgebied in voor? Of was het alleen maar depressies die het weer beïnvloed? Ook bekijk ik afzonderlijk hoe het begin, het midden, en het eind van de maand verliep.

Ik kom tot deze verwachting:


September verwachting: Vrij normaal, zonnig en iets te nat.

Begint een paar dagen redelijk, maar snel gevolgd door wisselvalligheid.

Tussen 13 tot en met 20 september (mogelijk nog wat langer), wordt het prachtige nazomer weer, met 20+ maar wel koele tot koude nachten. Op 3 dagen 25 Graden afhankelijk positie hogedrukgebied. Enorm hogedrukgebied ten noordoosten van ons of boven ons hoofd. Weinig stroming zuid tot zuidoost.

(Er is een kleine kans, dat er roet in het eten wordt gegooid, door een verkeerde positie van hogedruk boven de Britse eilanden (mei 2004), maar de kans lijkt me klein.

Mooie periode gevolgd door erg wisselvallig en veel te koel weer, vooral overdag. Warme dagen worden er dan niet of nauwelijks meer gescoord. Flinke depressies en storm kans! Kort na warme periode eerste losse buien, mogelijk zelfs nog onweer. Later meer frontale regen. Stroming vanaf middag van de maand eerst zuidwest, later doordraaiend naar noordwest tot noord.

Temperatuur 14,0 tegen 14,2

12 warme dagen tegen 10 normaal en 3 zomerse dagen tegen 1 normaal

180 uren zon tegen een langjarig gemiddelde van 136. Oorzaak: Deel van het begin en het midden van de maand, mooi nazomer weer.

85 mm tegen 72 normaal. Te nat, door koele en natte 2 helft van de maand. (verschil per plaats is groot)

Kortom, eerst lijk de maand extreem warm te verlopen, maar de 2e helft van de maand, gaat de norm enorm naar beneden drukken.


(Aan het eind van de september maand kom ik met een oktober voorspelling)!

Groetjes van Stefan!
StayV the Weather and Piano man.

Aiii, vergeten, mijn herfstvoorspelling.   ( 149)
Dirk (Sneek) ( 1m) -- 28-08-2004 00:16
Nazomer,ja dat is het minste dat je nu nog mag verwachten   ( 95)
remco(alkmaar) -- 28-08-2004 00:27
Re : verwarming?   ( 42)
Mark (Wageningen) -- 28-08-2004 09:06
Re : Hmm, zit hier in de half korte broek.   ( 76)
Dirk (Sneek) ( 1m) -- 28-08-2004 00:33
Ga maar even 60 min buiten zitten op open weiland 😀   ( 60)
Wilber (Ulft) -- 28-08-2004 00:38
  Je zomerverwachting is toch redelijk goed uitgekomen  
remco(alkmaar) -- 28-08-2004 00:38
Nu al verwarming is ook wel overdreven hoor.   ( 64)
Laurent (Ellezelles) ( 50m) -- 28-08-2004 01:10
Re : Nogmaals mijn september voorspelling!   ( 43)
Stefan (Maarssenbroek-Utrecht) -- 28-08-2004 08:52