Dit bevestigt wat velen hier al vermoedden: er zou wel degelijk een verband kunnen bestaan tussen de temp van het zeewater nu en de komende winter.
Dan is mijn vraag: het zeewater is nu zo een 18° (afhankelijk van welke kaarten je bekijkt, het varieert nogal erg allemaal). Is dat "normaal" voor deze periode? Ik heb het gevoel van wel, maar ik fixeer me mss te veel op het erg warme zeewater van vorig jaar? Bestaat er ergens een goed overzicht van de ontwikkeling van de zeetemps, gemiddeld gesproken, in de loop van een jaar?
In elk geval lijkt het erop dat een erg lang durende, warme "nazomer" wel degelijk een eerder negatieve invloed op de komende winter kan hebben langs deze weg - ik druk me met opzet erg voorzichtig uit.
Groeten,
Diederik
Quote selectie