MeteoConsult zegt het volgende:
http://www.weer.nl/weer-in-het-nieuws/weernieuws/ch/784d9d77218091f665513e5ea5cffe81/article/christoph_en_christine.html
eel regen op komst
Omdat Christine voorlopig op vrijwel dezelfde plaats blijft liggen, gaat er nog veel meer neerslag vallen. Uiteraard spelen wind en reliëf een belangrijke rol. Staat er een aanlandige wind dan komen de buien vanaf het warme zeewater gemakkelijk de Zuid-Franse, Italiaanse of soms zelfs Noord-Afrikaanse kust op. Botsen de buien dan vervolgens ook nog eens tegen enkele bergketens, dan kan er nog meer regenwater naar beneden komen. Het ECMWF model komt voor de komende drie dagen met neerslaghoeveelheden die met gemak oplopen tot 100 mm of meer, vooral langs de Italiaanse westkust en op Corsica.
Bij het lagedrukgebied waait het ook nog eens flink, vooral aan de westflank. Zo stond er de afgelopen dagen in het Rhônedal een stevige Mistral en ook nu waait het er nog steeds behoorlijk. De komende dagen is het vooral erg winderig op zee. Regelmatig geven de prognosekaarten een windkracht 7 of 8 en soms staat er zelfs een windkracht 9 (storm) in de kaarten. De windvlagen komen uiteraard nog een stuk hoger uit.
Tropische storm?
Tropische kenmerken krijgt Christine waarschijnlijkheid niet. Zo ontbreekt het belangrijkste kenmerk, het voorkomen van warme lucht in de kern van de depressie. Aan andere kenmerken wordt wel voldaan, namelijk veel wind om de kern en het loskoppelen van fronten. Echter, ook reguliere depressies op de Atlantische Oceaan doen dat dus van een tropisch lagedrukgebied is voorlopig geen sprake.
Quote selectie