Gelukkig dat je de mooie plekken daar kent en waarschijnlijk veel beter dan ik. Al heb ik zelf twee jaar in Delft gewoont, maar in die tijd trok ik er weinig op uit. Maar van latere bezoeken heb ik prima herinneringen aan Midden Delfland. Een keer was de eerste keer dat ik naar een plek wat verder weg ging uitsluitend om foto's te maken. Dat was een fraaie zonnige winterdag waarop ik de schoonheid van Midden Delfland ontdekte. En dat soort fotodagen heb ik later elders nog heel vaak gehad.
Vlaardingen zelf ken ik eigenlijk alleen vanaf de snelweg en als horizonvervuiling, omdat daar voor mij weinig te zien is.
Maar tegen de weidsheid van de Waddenzee kan maar heel weinig op, dat heb ik wel gemerkt toen ik twee weekjes terug zelf op Ameland was. Ook niet de moooie polderlandschapen in deze buurt en het IJsselmeer. Voor die werkelijk open gebieden moet ik ook een stuk reizen. Maar zo nu en dan eens een puur industrielandschap (bijvoorbeeld containerkranen) kan ik zelf ook zeker waarderen, maar beslist niet elke dag opnieuw.
Op nevelige dagen zal je de horizonvervuiling niet zo zien en zelf heb ik ook wel geleerd dat soort dingen zoveel mogelijk te negeren.
Ik kan alleen nog maar zeggen: Geniet zo veel mogelijk van de mooie plekken in je eigen omgeving, ook met zonsondergang en zonsopkomst.
Groeten en het beste van Hans.
Quote selectie