Hekel aan:
Aanhouden koud weer in het voorjaar, heel het land zit in de zon te bakken en hier staat een steenkoude noordooster en nog 'stratus vd visbak' erbij, of zeevlam die aanhoudend in dichte mist verandert.
Extreme droogte in mei/juni.
Het mooie is:
In de zomer: Het hele land zucht en kreunt in de hitte, in steden is niet meer te leven, en hier is het 100% top met 27°c en een zeebriesje.
In de winter (soms!): prachtige kustfronten met een dik pak sneeuw, ijzige oostenwind met ijsbergen.:)
In de herfst: een ereplek qua wind.
Late voorjaar: erg veel zon.
Late zomer: prachtige kustbuien.
Al met al zo gek nog niet.
Aan welke typische weerverschijnselen voor je woonplek heb je een hekel of vind je juist mooi?
Ik trap af:
Stuwing
Bloedhekel aan. treedt vooral in de winter op bij een N-NW stroming. het hele land heeft zon maar wij niet omdat alles mooi tegen de Ardennen blijft hangen. Dat levert hier ook vaak neerslag op. kan wel leuke sneeuwsituaties opleveren. begint dan als regen en bij hoge intensiteit gaat het over in (helaas vaak natte) sneeuw. levert af en toe idiote situaties op met 15 cm drab terwijl de rest van Nederland dan temperaturen ver boven nul heeft meteen enkele bui.
Lijwerking/Fohn
Vaak mooi en lekker weer. Ineens wordt het een stuk warmer dan verwacht en vaak zijn er lenti's zichtbaar. het kan voorkomen dat er in de rest van het land mist is bij temperaturen van 0-5 graden en hier is het dan 18 graden met zon. Nadeel is dat onweer dit niet zo fijn vind.
Quote selectie