-Over welke index heb je het? De getoonde gaat tot '98 terug.
-In het artikel wordt helemaal niet gesproken over de sneeuwrijke december '09
Mbt koude winters en afnemend zeeijs vind ik dat je een foutieve beredenering gebruikt. Nl. Francis, Overland hebben het over een vergrote
kans. Voorbeeld. Dobbelsteen die eerst 1/6 had, heeft wellicht nu (niks is 100% zeker) 2/6 kans op een koude winter. Misschien, maar dat weet ik niet zeker, speelt het effect vooral de laatste jaren, onder een bepaalde grens?
Ik zie aan de hand van die index en jaartallen geen verband met de koude winter in de Benelux. 1979, mid jaren 80 en mid jaren 90 winters tonen geen afwijkingen ten opzichte van de andere jaren.
De suggestie dat de sneeuwijke December '09 een gevolg is van afnemend arctisch zeeijs vind ik een lachertje. Hoe verklaren ze dan alle zachte winters na pakweg 1987? Dat zeeijs neemt al die tijd al steeds verder af 's zomers en ineens zou dat effect hebben op het luchtstromingspatroon. Het zou kunnen dat, maar het onlogisch.
[...]
Quote selectie