Een mooie en zachte fase van deze oktober lijkt aanstaande.

Bericht van: Ronald de Wildt (Spijkenisse) , 14-10-2012 11:03 

Deze oktober is tot nu te koud, maar vooral ook weer te nat verlopen. Ook de afgelopen 24 uur kwam het regionaal weer tot aanzienlijke hoeveelheden, orde 15-20 mm, en dat geeft op sommige stations al weer maandhoeveelheden van ruim 100 mm.

Vanaf midden komende week lijkt er echter een kentering in de temp ontwikkeling aanstaande, door aanvoer uit meer zuidelijke richtingen gaan de temp dan met Tmax 14-18 C naar een bovennormaal niveau. De zuidelijke aanvoer is het gevolg van lagedruk ten westen en drukstijgingen ten oosten/noordoosten, zie 1e kaart. Invloed lagedruk is nog wel dermate groot dat het weerbeeld wisselvallig zal zijn.

Maar de Uitvoer is de laatste runs laat de kans op verdere toename van de invloed van hogedruk ten oosten tegen en vanaf volgend weekend groter worden. Tweede en derde kaart laat eea zien.
Naast handhaving van de zachte oktober-temp, Tmax in de orde 15-20 C, gaat dan ook het weerbeeld sterk verbeteren en gaan we een meest droge fase met flinke perioden met zon tegemoet.

Geplaatste GFS-00z pluim laat zien dat deze weersverbetering wel eens een groot deel van 3e decade oktober kan aanhouden.

Mvg, Ronald.









voor mij is de grote vraag wat moeder Aarde met AGW gaat doen, komt er een correctie?

Een mooie en zachte fase van deze oktober lijkt aanstaande.   ( 419)
Ronald de Wildt (Spijkenisse) -- 14-10-2012 11:03