Wetterskip Fryslân verrast door neerslag (januari 2012)
Bericht van: Jan (Workum, FRL)
, 20-10-2012 22:52
Uit de Leeuwarder Courant van vandaag. Onder het bericht een reactie van Piet Paulusma.
LEEUWARDEN - De neerslagoverlast die Friesland de eerste dagen van 2012 in de ban hield, plaatste Wetterskip Fryslân voor meerdere verrassingen.
Dit blijkt uit interne stukken. Onder meer de weerberichten waren onjuist. Er viel op 1 en 2 januari twee tot drie keer meer regen dan was voorspeld. De werkelijkheid buiten veranderde sneller dan het interne automatiseringssysteem ‘wist'.
Op 1 januari was er bovendien een storing bij het Hooglandgemaal in Stavoren, dat zes uur buiten bedrijf was. Overigens hield het waterschap de situatie onder controle met gemalen en spuisluizen.
Bron: Omrop Fryslân Weerman Piet Paulusma heeft Wetterskip Fryslân begin januari wel degelijk gewaarschuwd dat er in de eerste week van 2012 veel regen zou gaan vallen. Paulusma reageert daarmee op uitlatingen van dijkgraaf Paul van Erkelens. Die zei dat het Hooglandgemaal bij Stavoren op nieuwjaarsdag tweemaal is stilgelegd. De eerste keer vanwege een storing en de tweede keer omdat er minder regenwater werd verwacht.
Volgens Paulusma wist het waterschap dat er meer regenwater zou vallen, omdat hij had gewaarschuwd.